De grootste loopfamilie van Noord-Nederland

18-11-2023 Slachterin Wommels

SPORTVERENIGING FRIESLAND ORGANISEERDE SLACHTERIN IN WOMMELS MET 200 LOPERS.

Na de Berenloop op Terschelling en vorige week zaterdag de Marderhoekloop in Oudemirdum stond deze zaterdag de 18e november de Slachterin in Wommels op het programma. Een actieve hardloopfamilie die betrokken is bij meer dan 40 hardloopevenementen in Friesland en Drenthe.

Dankzij een vast groepje vrijwilligers die zo nu en dan bereid zijn om mee te helpen in de organisatie als tijdjury, verzorger, verkeersregelaar of een andere manier om de loop tot een succes te maken. Al deze lopen staan op de hardloopkalender www.svfriesland.nl en www.loopjeloopje.nl

In Wommels zijn dat Wietse Jonker en Ultsje Wiersma die zorgen voor vrijwilligers op de verzorgingsposten en op enkele plaatsen welke belangrijk zijn op het parkoers waar de ene groep voor bv de 10 en 21.1 km rechtdoor gaan en de 5 km linksaf moeten gaan.

Ze hadden de vrijdag, toen was het een mooie tijd droog geweest, de route aangegeven met krijtkalkpijlen op de weg, welke bij regen weer oplossen en anders bordjes moeten plaatsen wat meer werk is.

De gemeente SudWestFryslân had toestemming gegeven voor deze loop. In It Dielshûs konden de lopers hun startnummer ophalen of nog na-inschrijven en verkleden. Douchen kon bij de tennisvereniging Boskranne waar ook de finish was naast het Freulekaatsveld.

De inschrijving ging via internet en 150 lopers maakten daar gebruik van 50 deden dat tegen extra kosten op de dag zelf in It Dielhûs.  Anita v.d.Wal doet de inschrijving en voert de namen in de laptop, omdat ze zelf ook mee gaat lopen nam Theo Runia dat invoeren over zodat speaker Jan Kooistra een complete deelnemerslijst tot zijn beschikking had.

De start is aan de rand van het dorp bij het tunneltje onder de weg door, een veilige startplaats voor de 200 hardlopers die zich hadden aangemeld.

Via Kubaard, Buurtschap de Swarte Beien, Littensebuorren, de Slachte brug De Nije Kromme en de Slachtedijk via Reahûs, Itens en Easterein terug naar Wommels. Een mooie weidse route met weinig of geen verkeer.

Onderweg 3x verzorging met lauw water en na de finish bij cateringman Jan warme chocomelk, bouillon, vruchtendrank, bananen en sinaasappel vanuit de verzorgingskar.

Lopers werden verwelkomt aan de finish en nummers en tijden genoteerd voor de uitslagenlijst die meteen op de sites werd gezet.

www.uitslagen.nl en www.svfriesland.nl

187 lopers haalden de finish, 13 waren niet gestart. Jammer dat het na 2 km begon te regenen en bij temperaturen onder de 10 graden is dat niet fijn maar ze zijn er zo langzamerhand wel aan gewend geraakt.

Ultsje en Wietse werden bedankt “MERCI” en kregen een doos Merci aangeboden.

Jan Kooistra bedankte al de vrijwilligers en nodigde de lopers uit om op zondag 3 december deel te nemen aan de volgende loop de Pepernotenrun en de week daarop aan de BosCross/Trailrun in Diever in het Drents Friese Wold. Voor beide lopen kan men nog inschrijven https://pepernotenrun.nl/inschrijven/  en  https://atleta.cc/e/ZpyoUAaSwjvV   www.dieversportief.nl

Jan Kooistra

Uitslagen Slachterin Wommels Zaterdag 18-11-2023 Organisatie Sportvereniging Friesland.

5 km: 1e Siebert Nutma Eastrrum 17.10  2e Gerwin in ’t Veld Groningen 17.32  3e Bart Kamminga Earnewâld 19.01

Vrouwen: 1e Brecht Plantinga Garyp 20.40  2e Annyk Kooistra Garyp 22.03  3e Liseth Breidenbach IJsselmuiden 23.53

10 km: 1e Cor Visser Gytsjerk 35.22 2e Pieter Prins Marsum 38.44 3e Joakim Zuidema Frieschepalen 40.46

Vrouwen: 1e Mireille Baart Wageningen 38.57 2e Francisca Groen Bakhuizen 45.24  3e Liesbeth v.d.Werf Groningen 46.18

21.1 km: 1e Wilko Bakker Joure 1.14.37  2e Steven Hemstra Wergea 1.14.55 3e Johannes Huizenga Sweagerbosk 1.21.48

Vrouwen: Judith v.d.Meer Dronrijp 1.31.37  2e Laura Lender Groningen 1.41.58 3e Anja v.Zutphen Weidum 1.51.28

Fotoreportage Janke en Djurre

https://photos.google.com/share/AF1QipPNBEUFx5Deq4v-r-6N_2PGGHQKZuR1YlUgyVF_3lgqOhot5p1P93iamo3W39Oa-g/photo/AF1QipNTjsBtXtv2Ddo5x-TlCX5rjpTFqbCMgwZT4xpS?key=MS1CVEZnYWJPRUJfTEMwdlZxMnlkSXpIQUJiNzRn

Fotoreportage Tjeerd de jong.

https://photos.google.com/share/AF1QipPy_NXBbJgo6WdSsA345PD5xMWM-E1joZdKAhp184vebaUtnV9vznvXnPlCzla6YQ?key=WFJ3QTFXNC03QVFEM1V1a1pLeXkyUjktQ05SVXB3

https://www.youtube.com/watch?v=TUrUHFIyzFQ Rosso’s Running Channel filmpje van de 10 km lange Slachterin 2023

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Email

Het laatste nieuws

Sportvereniging Friesland

© Copyright 2020 | Christiaan Valk