De grootste loopfamilie van Noord-Nederland

11/05/2022 Stienserloop, Stiens

MARRUMMER PIETER DE JONG SNELSTE OP DE 20.6 KM IN DE ERG NATTE STIENSERLOOP MET KLEINE HONDERD DEELNEMERS.

De Stienserloop wordt altijd georganiseerd op zondag maar de SV Friesland wilde het ook een keer op woensdagavond organiseren net als vroeger maar dat viel wat tegen in deelname.

Er was weer keuze uit 5-12.5-16-20.6 km Omdat die van de lange afstand in donker zouden lopen als men om half 8 startte koos men voor 7 uur en die keuze was goed maar niet zo gunstig voor lopers die niet zo vroeg klaar zijn met hun werk.

Zondag is Loop Leeuwarden en na een lange droge periode begon het net nu te regenen, goed voor de boeren en veel anderen die graag wat regen wilden maar wat de lopers betreft had dat beter na hun loopje kunnen vallen.

Dat kon de SV Friesland niet regelen, wel een leuke route, prima verzorging onderweg ondanks dat het niet zo dorstig weer was werd daar toch flink gebruik van gemaakt, start bij de SV Frieslandloods waarin ze tot de start droog stonden.

De jury stond droog in de tent en de lopers konden na de finish in de loods even uitrusten onder het genot van warme bouillon fruit en ander drinken wat traditie is bij de SV Friesland.

97 lopers hadden zich ingeschreven en met dat aantal kan men financieel rond komen wat de kosten betreft, men heeft een toiletwagen nodig, verkeerregelaars en zijn er de autokosten en verzorging.

Slechts 5 lopers kozen voor de langste afstand waarbij Pieter de Jong de snelste was jammer genoeg had hij geen tegenstand omdat de andere snelle lopers kozen voor de kortere afstanden.

Het White Angels Verkeer Team zorgde voor een veilige oversteek over de weg Stiens-Leeuwarden waarover de lopers richting Bitgummermolen, Bitgum en Froubuurt moesten. Ook nu had men voldoende vrijwilligers.

Eén van die vrijwilligers Anita v.d.Wal uit Harlingen kreeg uit handen van de organisatie een bloemstuk aangeboden voor haar inzet als vrijwilliger en bestuurslid. Zij is bij iedere loop van haar club aanwezig om de uitslagen in de computer te zetten.

Ze loopt zelf mee en haar man Jan zorgt voor de eindverzorging, in het bestuur is ze de notulist en organiseert de Visserijdagenloop in Harlingen, maar ook verricht ze meer hand en spandiensten en is het zeker terecht dat ze even in het zonnetje werd gezet al regende het buiten pijpenstelen.     Ook Piet Kerstholt werd gehuldigd hij werd deze dag 75 jaar en is de steun en toeverlaat van zijn vrouw Anneke die bijna bij al de lopen van SV Friesland de nummers en tijden noteert bij de finish, dit keer met Roelie v.d.Ziel uit Berltsum.

Anneke en Piet komen uit Groningen dus iedere keer een eind rijden wat ook veel tijd kost. SV Friesland is blij met zulke boegbeelden dank ze hun kunnen ze zoveel loopjes organiseren.

Anita v.d.Wal, Anneke Regnerus en Willy de Jong hadden een groenafvalzak meegenomen en grijpstok om al het zwerfvuil wat ze onderweg tegen kwamen op hun 5 km route op te ruimen. Ze vonden ook piepschuim en nog wat meer spul en namen dat mee, dat was wat te fanatiek mensen waren aan het verbouwen en hadden dat in het gras gelegd dus was geen afval. Ze hebben dat weer terug gekregen met sorry er bij.

Volgende week woensdag de 18e mei organiseren ze de Twirreloop in Wytgaard, een mooie loop langs de Sneeker Trekvaart hier is Thijs Hofstra het boegbeeld en regelt de vrijwilligers, zet de route uit en de accommodatie waar kleed/douchegelegenheid is die kon men in Stiens de lopers niet aanbieden.

MARRUMMER PIETER DE JONG SNELSTE OP DE 20.6 KM IN DE ERG NATTE STIENSERLOOP MET KLEINE HONDERD DEELNEMERS.

De Stienserloop wordt altijd georganiseerd op zondag maar de SV Friesland wilde het ook een keer op woensdagavond organiseren net als vroeger maar dat viel wat tegen in deelname.

Er was weer keuze uit 5-12.5-16-20.6 km Omdat die van de lange afstand in donker zouden lopen als men om half 8 startte koos men voor 7 uur en die keuze was goed maar niet zo gunstig voor lopers die niet zo vroeg klaar zijn met hun werk.

Zondag is Loop Leeuwarden en na een lange droge periode begon het net nu te regenen, goed voor de boeren en veel anderen die graag wat regen wilden maar wat de lopers betreft had dat beter na hun loopje kunnen vallen.

Dat kon de SV Friesland niet regelen, wel een leuke route, prima verzorging onderweg ondanks dat het niet zo dorstig weer was werd daar toch flink gebruik van gemaakt, start bij de SV Frieslandloods waarin ze tot de start droog stonden.

De jury stond droog in de tent en de lopers konden na de finish in de loods even uitrusten onder het genot van warme bouillon fruit en ander drinken wat traditie is bij de SV Friesland.

97 lopers hadden zich ingeschreven en met dat aantal kan men financieel rond komen wat de kosten betreft, men heeft een toiletwagen nodig, verkeerregelaars en zijn er de autokosten en verzorging.

Slechts 5 lopers kozen voor de langste afstand waarbij Pieter de Jong de snelste was jammer genoeg had hij geen tegenstand omdat de andere snelle lopers kozen voor de kortere afstanden.

Het White Angels Verkeer Team zorgde voor een veilige oversteek over de weg Stiens-Leeuwarden waarover de lopers richting Bitgummermolen, Bitgum en Froubuurt moesten. Ook nu had men voldoende vrijwilligers.

Eén van die vrijwilligers Anita v.d.Wal uit Harlingen kreeg uit handen van de organisatie een bloemstuk aangeboden voor haar inzet als vrijwilliger en bestuurslid. Zij is bij iedere loop van haar club aanwezig om de uitslagen in de computer te zetten.

Ze loopt zelf mee en haar man Jan zorgt voor de eindverzorging, in het bestuur is ze de notulist en organiseert de Visserijdagenloop in Harlingen, maar ook verricht ze meer hand en spandiensten en is het zeker terecht dat ze even in het zonnetje werd gezet al regende het buiten pijpenstelen.     Ook Piet Kerstholt werd gehuldigd hij werd deze dag 75 jaar en is de steun en toeverlaat van zijn vrouw Anneke die bijna bij al de lopen van SV Friesland de nummers en tijden noteert bij de finish, dit keer met Roelie v.d.Ziel uit Berltsum.

Anneke en Piet komen uit Groningen dus iedere keer een eind rijden wat ook veel tijd kost. SV Friesland is blij met zulke boegbeelden dank ze hun kunnen ze zoveel loopjes organiseren.

Anita v.d.Wal, Anneke Regnerus en Willy de Jong hadden een groenafvalzak meegenomen en grijpstok om al het zwerfvuil wat ze onderweg tegen kwamen op hun 5 km route op te ruimen. Ze vonden ook piepschuim en nog wat meer spul en namen dat mee, dat was wat te fanatiek mensen waren aan het verbouwen en hadden dat in het gras gelegd dus was geen afval. Ze hebben dat weer terug gekregen met sorry er bij.

Volgende week woensdag de 18e mei organiseren ze de Twirreloop in Wytgaard, een mooie loop langs de Sneeker Trekvaart hier is Thijs Hofstra het boegbeeld en regelt de vrijwilligers, zet de route uit en de accommodatie waar kleed/douchegelegenheid is die kon men in Stiens de lopers niet aanbieden.

 De uitslagen van de snelste lopers de volledige uitslag met de fotoreportage van Janke v.d.Schaaf staan op www.svfriesland.nl

20.6 KM: 1e Pieter de Jong Marrum 1.25.39 2e Eelco de Groot Assen 1.37.05 3e Albert v.d.Ziel Berltsum 1.41.52

16 KM: 1e Arnold Hager Leeuwarden 1.18.30 2e Rik Troostheide Leeuwarden 1.19.58 3e Wim Hoeksma Stiens 1.22.34 Vrouwen: 1e Myra Hitzert Hurdegaryp 1.23.11

12.6 KM: 1e Jurjen v.d.Kooi Ferwerd 49.25 2e Stefan de Wilde Heerenveen 54.06 3e Pieter Miedema Leeuwarden 55.23 Vrouwen: 1e Lida Schwering Marknesse 1.03.10 2e Jacqueline Sollie Stiens 1.16.59 3e Afke Brandenburg Wirdum 1.28.26

  8 KM: 1e Pim Rasing Leeuwarden 32.27 2e Wiebe Hiemstra Stiens 36.28 3e Bodhi Vreugdehil Leeuwarden en Onne Claus Surhuisterveen 38.45 Vrouwen: 1e Jannie Jilderda Damwâld 44.13 2e Anita de Vreeze Leeuwarden 46.46 3e Sandra de Jong Britsum 48.20

5 KM: 1e Pieter Prins Marsum 21.40 2e Ludo de Vries Hallum 23.43 3e Aartsen Bergma Aldeboarn 23.29 Vrouwen: 1e Corine Visser Leeuwarden 26.17 2e Hannelore Wiersma Stiens 34.44 3e Jacqueline Kroese Franeker en Lucie Borger Marrum 35.18

 

 De uitslagen van de snelste lopers de volledige uitslag met de fotoreportage van Janke v.d.Schaaf staan op www.svfriesland.nl

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Email

Het laatste nieuws

Sportvereniging Friesland

© Copyright 2020 | Christiaan Valk