De grootste loopfamilie van Noord-Nederland

Langste Straatloop van Nederland

SNIKHETE LANGSTESTRAATLOOP VAN NEDERLAND OP HET BILDT. RUIM HONDERD DEELNEMERS AAN DE START ROELOF OOSTRA EN YLONA KRUIS WONNEN LANGSTE AFSTAND..

Sportvereniging Friesland had voor zaterdag de 8e loop in Mei waar ze bij betrokken waren op de hardloopkalender www.hardlopendnederland.nl staan.  Telde mee voor hun clubcompetitie en mooie testloop voor de Mar-athon om het Sneekermeer  op 24 juni.

De weersvoorspelling was warme dag, maar dat was nog in het begin van de week, met een windje is dat wel te doen, maar de temperatuur voorspelling bleef stijgen tot bijna 30 graden. Dus besloot Jan Kooistra, mede verantwoordelijk voor de organisatie, om de 35 en 30 km maar te schrappen en bleef de 5-10-16-21 km nog over.  

De inschrijving was bij de familie Leeuwen in de garage en in de ruime tuin had men tenten neergezet om de lopers zich te laten verkleden. Dat kon ook in De Fijfskaar en na de loop daar douchen, maar met dit weer komen de meeste lopers al in loopkleding  en beperkt aantal  gaat nog douchen maar de meesten gaan dat thuis doen. Gezellig zo in de tuin waar koffie, thee, fris etc  verkrijgbaar was en na afloop ook genoeg te drinken en eten, soep, gehaktballen, worst broodjes etc.  ook voor al die vrijwilligers genoeg te eten en drinken. 

De temperatuur bleef volgens de buienradar op 26 graden staan dus extra verzorgingspost onderweg, normaal op een halve marathon om de 5 km dus 3 en na de finish bouillon, vruchtendrank fruit etc. maar nu had de SV Friesland 7 posten met water en sponzen neergezet. Maar het werd bijna 30 graden en met het windje ging dat nog maar zodra de lopers in de luwte kwamen was de gevoelstemperatuur nog veel hoger. Hard lopen was er bij de meesten niet meer bij, zo nu en dan wandelen en flink drinken en frisse sponzen mee van post naar post. Het was afzien en je moest wel een bikkel zijn om nog te blijven hardlopen, enkelen gaven aan te stoppen en werden naar de finish gebracht of gingen binnendoor naar St.-Jabik. Veel opmerkingen van dit doe ik nooit meer bij deze temperatuur en ergens gekkenwerk om dit te doen. Maar het was vrijwillig en de organisator SV Friesland gaf de gelegenheid om te lopen en iedereen kon zelf beslissen om mee te doen. Dat er toch nog meer dan 100 deelnemers van start gingen verbaasde ook de organisatie. De meesten kozen voor de 10 km en dat was niet het mooiste parkoers maar wie oog had voor de omgeving kon zien dat de pootaardappels, graan etc. al mooi uit de grond kwam maar wel een bui kon gebruiken net als de lopers zelf.

Maar die kwam er niet, veel zeiden niet weer te gaan lopen met deze temperatuur maar 24 juni als de Mar-athon en halve marathon om het meer er is kan het ook wel eens zo warm zijn, SV Friesland had voor 5.00 uur gekozen in Sneek is dat ook in de avond.

27 lopers kozen voor de halve marathon die iets korter was maar lang genoeg om je lichaam te testen op uithoudingsvermogen, lopen die je onder ideale omstandigheden loopt praat je nooit zolang over als deze uitputtingsslag voor vele. Ondanks dit alles was de organisatie blij dat iedereen weer lopend binnen is gekomen en er geen zijn afgevoerd met een ambulance.

In 2018 geen langste straatloop maar in het kader van CH2018 wordt er in De Westhoek een prachtig driedaags feest georganiseerd met daarbij een door de SV Friesland georganiseerde marathon om het oud Bildt, en estafetteloop op dat parkoers. Zaterdag  8 september 2018 staat deze op de kalender.

Uitslagen: 21 km: 1e Roelof Oostra Mantgum 1.27.50  2e Jouke/Atze Posthumus Rottevalle  1.38.14 3e Ylona Kruis Heeg  1.40.12 (1e Vrouw) 4.Steven Hemstra Weidum 1.40.12 5e Cees Brouwer Heerenveen 1.40.54 

16 KM: 1e Alle Sterk Berltsum 1.23.48  2e Harmen Westra Ijlst 1.31.43 3e Wilma Hemstra Weidum 1.34.07 (1e Vrouw) 4e Minke Molenaar Balk 1.34.43 5e Ferdi de Vries ijlst 1.37.33

9.4 KM; 1e Eelco Hoogeveen Blije 39.15  2e Herman Regnerus Groningen 40.47   3e Willem v.Zutphen Wirdum 45.28 4e Simon Regnerus Marrum 47.26 5e Gerrit Betzema Tytsjerk 48.30 Vrouwen: 1e Simone Smid Franeker 50.49 2e Anita v.d.Wal Harlingen 52.56 3e Sarina Jannes Leeuwarden 1.00.44

4.8 KM: 1e Pieter Prins Burgum 17.46  2e Albert v.d.Ziel Berltsum 20.04  3e Dikkie v.d.Werf Bolsward 24.45 4e Kim Dekker St.-Anne 25.06 (1eVrouw) 5e Willem Latenbag St.-Anna 25.52  6e Wietze Lep Nij Altoenae 28.26 (10 jaar). 2e Roosmarijn Andringa Harlingen 30.45 3e Bettina Reitsma Berltsum 31.12 4e Linda Lep Nij Altoenae 31.12 5e Jolanda Nijenhuis St.-Anna 32.53

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Email

Het laatste nieuws

Sportvereniging Friesland

© Copyright 2020 | Christiaan Valk