De grootste loopfamilie van Noord-Nederland

EE-Loop Britsum

 HARRY WIERSMA EN YVONNE KASSENBERG SNELSTE HARDLOPERS  BIJ EE-LOOP IN BRITSUM.

Samen met de Korfbalvereniging is de SV Friesland 12 jaar geleden gestart met een prestatieloop vanaf sportcomplex Britsenburgh. Van hier uit zijn drie routes uitgezet richting Cornjum door de Martenatuin  langs de Corjumervaart naar de Dokkumer  EE die 15 km lopers  lopen dan langs de Ee richting Leeuwarden  langs Jelsum  en komen dan weer bij de brug bij de EE waar men dan richting Bartlehiem loopt, ten hoogte van Wijns gaat de route over de Aldlansdyk terug naar Britsum. Een mooie bijna autovrije route waar de lopers volop konden genieten van het weidse landschap waar het ruikt naar net gemaaid gras. De kilometer punten stonden aangegeven. De laatste jaren organiseert de SV Friesland deze loop alleen omdat de korfbalclub het te druk heeft met trainingen. Wel mag men gebruik maken van hun accommodatie.

Omdat de weersvoorspelling warm weer was en het ’s middags ook benauwd heet was had de SV Friesland om de 2½ km een waterpost neergezet waar de lopers een beker fris water kregen aangeboden. Geen overbodige luxe wat door de 183 deelnemers  zeer werd gewaardeerd. De verzorgers kregen dan ook veel dankbetuigingen van de lopers.  Na de finish is er zoals altijd bij de Sint Jabuurtster vereniging  Bouillon, thee, vruchtendrank en fruit. Mariestellamaris kwam ook nog langs met bronwater en later Redbull  meiskes  die te laat waren maar aan de derde helft in de kantine nog wel blikjes mochten uitdelen.

In Britsenburgh was de inschrijving en kleed- en douchegelegenheid. Omdat er deze dag ook kaatsen en korfbaltraining  en het zangkoor ook repeteert zou zijn is het kaatsen een week opgeschoven maar was het wel erg druk op het sportpark. Daarom gaat SV Friesland in 2014 naar de donderdagavond, de avond van de biljartclub  waar dan genoeg ruimte is nog meer hardlopers te kunnen ontvangen.

Met 183 deelnemers aan de start was de SV Friesland niet ontevreden, dit keer had men meer vrijwilligers nodig en die melden zich spontaan. Wijtse Breidenbach uit Zwolle was er om de tijden en nummers te noteren en kreeg steun van Peter Boersen die liever even niet liep en zich verdienstelijk kon maken om de nummers te noteren. De verzorgingwagen, tent en start/finish konden mooi op het vernieuwde parkeerterrein. Verkeersregelaars zorgden voor de doorstroming van het verkeer.

Prijzen zijn er niet te winnen in Britsum, men loopt mee voor de fun  en voor eigen prestatie. Wie een medaille wil kon die kopen maar 80% loopt liever voor organisatiekosten en betalen drie of vier euro om mee te doen en krijgen een goed verzorgde loop aangeboden met genoeg verzorging en na afloop douchegelegenheid. Sv Friesland is zaterdag actief in Appelscha samen met de LSV Invictus en zondag bij de Burgumrun waarvoor er al meer dan 600 vooraanmeldingen zijn. Zie www.hardlopendnederland.nl  op deze site staan alle lopen in Noordnederland. De foto’s gemaakt door Janke v.d.Schaaf, het verslag en de uitslagen staan op www.svfriesland.nl

 Uitslagen: 15.2 km:  1e Harry Wiersma Blije 1.54.40  2e JanPiet Baarsma Leeuwarden 59.50  3e   Saco Hemstra Weidum 1.00.17  4e Auke Postma Damwâld  1.01.38  5e   Sieds Wiersma Drachten 1.02.25  Vrouwen: 1e Yvonne Kassenberg  1.01.40  2e Marjan de Ruiter Sneek 1.07.48  3e Janke Douma Lichtaard 1.14.19 4e Miranda Hornstra Wergea 1.16.20  5e Sarina Jannes Heerenveen 1.20.25

10.1 KM: 1e Herman Regnerus Marrum 38.39  2e Simon Regnerus Marrum 41.05  3e Peter Liemburg Drachten 41.08 4e Cees Lindeboom Marrum 41.27 5e Klaas Streekstra Stiens  41.36  Vrouwen: 1e Lydia Klessens Leeuwarden 43.14  2e Anita v.d.Wal Harlingen 48.09  3e Femke Hemstra Weidum 49.34  4e  AnnemarieSchrale Leeuwarden 49.44  5e Grietje v.d.Schaaf Berltsum 50.26

        

5 KM: 1e Klaas Pranger Damwâld 20.38  2e Redmer Steen Marrum 21.57  3e Wim Oldhoff Leeuwarden 22.04  4e Arjen Lettinga Leeuwarden 23.51  5e Joost Smit Stiens 26.28  Vrouwen: 1e Femke Hayma Britsum 26.49  2e Henrieke v.d.Weg Marrum 27.19  3e Mare Wiersma Blije 27.46  4e Ilse v.d.Sluis Leeuwarden 30.22  5e Annigje Bakker Ferwert 31.28

 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

Sportvereniging Friesland

© Copyright 2020 | Christiaan Valk