De grootste loopfamilie van Noord-Nederland

EE-Loop 05.09.2019

JELLE B. WINT EE-LOOP OVER 15 KM. IN BRITSUM.
De bekende zanger, onderwijzer, sportman Jelle B. (Broersma) uit Wytgaard is donderdag 5 september winnaar geworden van de EE-Loop in Britsum.
Deze door de Sportvereniging Friesland trok 135 deelnemers waaronder de zangers Jelle B. en Syp v.d.Ploeg van De Kast. Jelle deed de 15 km en won die nipt van Mechiel Zantema uit Goutum, Jell B. 53.13 Mechiel 53.15 Edwin de Vries Leeuwarden werd derde in 53.24 Syp deed de 10 km in 47.56
Stond er overdag een strak windje, ’s avonds was die wel minder maar de lopers hadden er wel mee te maken maar dat heeft ook wat, het moet ook niet altijd een makkie zijn. Verder was het prachtig zonnig weer, veel vee in de weilanden, de vogels fluiten en pracht zicht over de uitgestrekte landerijen, ook het parkoers langs de Ee met de bruggen was leuk, we hebben genoten waren dan ook de vele reacties na afloop.
De donderdagavond is niet zo’n geschikte avond om een loop te organiseren, veel loopgroepen hebben dan hun trainingsavond. De loopgroep Dokkum ook maar kwamen met hun trainer Ed Velderman gezellig met z’n allen naar Britsum om mee te doen aan de EE-Loop ook AV Lionitas was goed vertegenwoordig en natuurlijk veel SV Frieslandlopers.
De start en finish was weer bij de Kofbalvereniging …… in Britsum, zij hebben hun traingsavond op woensdag vandaar dat SV Friesland was uitgeweken naar de donderdag dan is er ook wel training maar zijn er nog wel kleed/doucheruimtes over voor de hardlopers. In de grote gezellige ontvangstruimte was de inschrijving en na afloop bleven veel zitten voor de derde helft. Ook de vrijwilligers van SV Friesland die werden getrakteerd op een hapje en drankje, traditie, immers zonder vrijwilligers geen loop en met dit aantal lopers kan het ok wel uit en hoeft de SV Friesland niet de reserves aan te spreken.
Josefien Kooistra-Zeeders mocht het startsein geven, de verkeerregelaars zorgden er voor dat de lopers veilig naar Cornjum konden lopen en door de Martenatuin in Cornjum via de Nylansdyk naar de Ee te lopen, een zeer autoarme weg waar de lopers de gehele weg tot hun beschikking hadden, op het 5 km punt stond de waterpost en voor de 15 km die daar na een ronde van 5 km langs de Ee en Jelsum/Cornjum nog eens langs die post kwamen. Daarna over het hoge bruggetje langs de Ee tot de volgende brug over de Stienservaart hier bij langs ging het weer op richting Britsum maar na de 3e brug stond daar nog eens verzorging, niet zo erg nodig nu het niet zo warm was maar veel namen toch het bekertje water aan.
Bij de finish stond de tydjury die al de nummers en tijden handmatig noteerden en deze uitslag staat op www.svfriesland.nl ook hier verzorging in de vorm van bouillon, vruchtendrank, water en fruit en ook kreeg een ieder nog een tasje mee die over waren van de Visserijdagenloop aangeboden door de JUMBO Harlingen. Al met al een geslaagde loop daar in Britsum
Zaterdag is de SV Friesland al weer actief nu samen met de LSV Invictus dan is de Roggebergloop op de camping daar start 11.00 uur voor 5-10-21 km. Aanmelden voor de start.zie www.lsv-invictus.nl 
Fotolink naar de fotoreportage van Janke v.d.Schaaf.
https://photos.google.com/…/AF1QipPO0HTlMD9fORQ6qYnzUKCV3D-…

uitslagen 15 KM: 1e Jelle Broersma Wytgaard 53.13 2e Mechiel Zantema Goutum 53.15 3e Erwin de Vries Leeuwarden 53.24 4e Thys de Jong Britsum 53.45 5e Jaap Vink Bitgum 1.03.25 Vrouwen: Marijke Terpstra Stiens 1.23.10 
10 KM: 1e Niek v.d.Molen Leeuwarden 40.50 2e André Posthumus Ingelum 41.52 3e Sander van Hoorn Leeuwarden 42.02 4e Catrinus Vroom Hijum 42.02 5e Jacob v.d.ploeg Damwoude 42.17 Vrouwen: 1e Lineke de Jong Grou 45.54 2e Janet kooistra Grou 48.51 3e Anita v.d.Wal Harlingen 49.05 4e Jacinta Fancel Leeuwarden 49.15 5e Berber Rijpstra Stiens 52.11
5 KM: 1e Kibrom Teweldebrhan Hijum 17.37 2e John Sloot Leeuwarden 19.47 3e Jaap Visser Damwâld 21.41 4e Frank Visser Oppenhuizen 22.21 5e Auke Postma Damwâld 23.03 Vrouwen: 1e Ingrid Sloot Stiens 28.10 2e Jittie Hoekstra Leeuwarden 31.28 3e Yke Wijbenga De Falom 41.29

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Email

Het laatste nieuws

Sportvereniging Friesland

© Copyright 2020 | Christiaan Valk