De grootste loopfamilie van Noord-Nederland

28-08-2021 4e Hoeve aan den wegloop

OOK LAATSTE HOEVE AAN DEN WEGLOOP OUDE WILLEM 2021 TROK WEER VEEL LOPERS.

28 augustus was de 4e en laatste Hoeve aan den Wegloop in Oude Willem, er waren al ruim honderd vooraanmeldingen daar kwamen nog 40 bij die ter plaatse inschreven. Uit alle delen van het land was men naar Drenthe gekomen om deel te nemen aan deze mooie en gezellige laagdrempelige loop vanaf de gastvrije camping www.hoeveaandenweg.nl Uit Utrecht was zelfs een hardloopgroepje gekomen die de reis hierheen de moeite waard vonden ook omdat er bijna nergens anders lopen werden georganiseerd.

Dat hardlopen in deze mooie omgeving door het Drents Friese Wold verveeld nooit dat bewees Henny Berends uit Balkbrug hij nam voor de 25e keer deel aan de Hoeve aan den Wegloop georganiseerd door de SV Friesland uit Sint Jabik. Heel veel lopers komen ieder jaar terug om deel te nemen en vinden het dan ook jammer dat de stuurgroep georganiseerde evenementen te verbieden op dit parkoers maar gelukkig is er een nieuwe route gevonden om volgend jaar te lopen waar Staatsbosbeheer toestemming zal geven omdat dit nog niet tot stilte gebied is bestempeld. Dus zullen er volgend jaar weer lopen vanaf die mooie camping in Oude Willem worden georganiseerd. Komend weekeinde van donderdag t/m zondag organiseert de St.Sport Promotie Diever waar de SV Friesland de 9 Brinklopen en 3 marathons mee organiseert maar die zijn afgelast voor dit jaar, de wandelvierdaagse vanuit Diever hiervoor is veel belangstelling aanmelden kan nog.

Het was zaterdag prima hardloopweer en het bleef droog en lekkere temperatuur met nu en dan zon. De meesten kozen voor de 10 km de mooiste route samen met de 15 km die langs het Wildryck ging waar volgend jaar de routes worden uitgezet via het studentenpad waar de grens ligt van het stiltegebied. Hier stond een waterpost en verderop nog één, het was niet dorstig weer maar er waren genoeg die een bekertje water pakten en keurig de kartonnen bekertjes in de twee groenzakken deponeerden. Dit keer waren er weinig fietsers op pad zodat men niet vaak op het zandpad naast het fietspad hoefde te lopen. Na de finish was er de bekende eindverzorging van SV Friesland met keuze uit bouillon, vruchtendrank of water nu was er voor zolang de voorraad aanwezig was ook banaan, koek, bronwater en FRISIA spekjes overgebleven bij de Visserijdagenloop woensdag in Harlingen gesponsord door de Jumbo en Frisia.

Prijzen zijn er niet te winnen voor de snelste lopers SV Friesland wil niet bij sponsoren langs om te vragen of ze wat beschikbaar willen stellen daar hebben ze geen mensen voor en organiseren zoveel lopen en willen die ook betaalbaar houden. Sommige sponsoren geven al vele jaren iets voor de lopers zoals in Harlingen. Maar voor de allerlaatste lopers heeft men wel een poedel en rode lantaarndragersbokaal. Dit keer waren dit Tamara Vasilica uit Daarlerveen zij liep met haar zwager die voor de eerste keer een halve marathon liep, Harald Huizing uit Renkum en finishten samen als laatsten in 2.18.32 Hij kreeg de bokaal aangeboden zij een houten plantenbak als aandenken.

Bert Nijenhuis, één van de vaste vrijwilligers mocht het startsein geven, door ziekte kon hij niet meer helpen maar wilde graag wel de gezellige sfeer proeven die er altijd is bij de loopjes van SV Friesland, zijn vrouw Jolanda liep de korte route van 3.8 km. Hij kreeg van de tydjury Anneke Kerstholt een mooi levensmiddelenpakket aangeboden als dank voor zijn jarenlange inzet voor de SV Friesland.

Christiaan Valk het boegbeeld van de SV Friesland die het voor elkaar kreeg vorig jaar 15 lopen in coronatijd waar vanaf 1 juli tot oktober het mogelijk was met een goed protocol en veilige omstandigheden zoals de 1½ meter ruimte tussen de personen en vooraanmelden met gezondheidsverklaring en nainschrijving vanuit een coronaproeve secretariaatswagen. In goed overleg met de overheidsinstanties was dit mogelijk terwijl heel veel loopevenementen van andere clubs dat niet konden en hun loop afgelasten. Ook nu was het mogelijk na 1 juli lopen te organiseren en inmiddels zijn er al 11 lopen zo gehouden en staan er nog veel op hun programma de komende tijd zie maar op www.svfriesland.nl zo is er komend weekeinde zaterdag de Roggebergloop van de LSV Invictus waar SV Friesland veel met samenwerkt en zondag de 10 van Boksum die een weekl is vervroegd omdat een weekend later veel te veel lopen op de loopkalender  www.hardlopendnederland.nl staan.

Ook waren de twee hardloop fotograven Janke v.d.Schaaf en Tjeerd de Jong om mooie plaatjes te schieten op dit mooie parkoers.  Een leuke herinnering aan de Hoeve aan den Weglopen Oude Willem. De SV Friesland bedankten Inge en Johan v.Alfen de nieuwe eigenaren van de camping en Mia en Jan Roodakker die hiervoor jaren lang de SV Friesland de gastvrijheid verleenden om deze lopen op hun camping te organiseren.

28-08-2021 4e Hoeve aan den wegloop

Staatsbosbeheer wordt ook bedankt voor de toestemming die ze dit jaar nog verleenden op dit mooie parkoers. 80% van de deelnemers betaalden de verplichte bijdrage voor Staatsbosbeheer bij hun inschrijfgeld zodat de SV Friesland de lopen betaalbaar kon organiseren.

De Uitslagen 4e Hoeve aan den Wegloop 2021 28-08-2021 organisator SV Friesland.

3.8 KM: 1e Timo de Vroome Peize 16.02 2e Gert Brussee Nunspeet 17.25  3e Eric Zoet Nunspeet 18.11  4e Albert Alberts Peize 20.24 5e RobertJan Alberts Assen 22.38 Vrouwen: 1e Jessica Beek Beente Broekland 19.51 2e Baukje Wijma Jislum 20.34  3e Jolanda Nijenhuis St.-Anna 27.36 4e Hennie Bruggink Smilde 28.30

7.6 KM: 1e Roland Vos Assen 21.43  2e Mathijs de Vroome Peize 26.29 3e Simon Aardema Groningen 28.22 4e GertJan Tichelaar Oldebroek 28.34 5e Bauke Tuinstra Kootstertille 28.51 Vrouwen: Nataschja Hettelder Visvliet 40.24 2e Leonieke Compagner Assen 41.33  3e Juliët de Valk Drachten 44.55 4e Linda Jan Lassche Staphorst 45.01 5e Astrid v.d.Veen Oosterwolde 46.15

10.8 KM: 1e Yoran Nijenhuis Oosterwolde 46.17 2e Fjodor v.d.Sluijs Gasselte 47.15 3e Adres Faber Beilen 47.55 4e Henk v.d.Meer Gorredijk 49.31 5e Fred Koningstein Dalfsen 49.47 Vrouwen: 1e Immy Auck Kersbergen Itens 49.21 2e Sandra v.d.Meulen Hallum 56.07 3e Marianne Eggermont Groningen 1.05.48 4e Aty Duin Purmerend 1.06.22 5e  Femke Boersma Lemmer 1.06.43

15KM: 1e Sieds Wiersma Drachten 1.04.57 2e Johannes v.d.Kooi Gytsjerk 1.13.19 3e Meine Hoitsma Kollum 1.15.40 4e Bernard Wilkens Ureterp 1.16.24 5e Jan Stolker Steenwijk 1.16.28 Vrouwen: 1e Vera Endeman Utrecht 1.21.35  2e Sandra Siebenga Akkrum 1.21.56 3e Roos Scholten Utrecht 1.24.03 4e Maarke Roelofs Utrecht 1.24.11 5e Marja v.d.Werf-Zoer Joure 1.26.32

21.6 KM: 1e Leon Grauwmans Utrecht 1.23.09 2e Rik Meinders Coevorden 1.26.49  3e Bernard Winsemius Joure 1.29.17 4e Martijn Schmit Grou 1.30.16 5e Jaap Vermaas Marknesse 1.32.09 Vrouwen: 1e Kristel Geerling Utrecht 1.46.45 & Roos van Vijfeijken Utrecht 1.46.45 3e Manon Dirksen Apeldoorn 1.49.09 4e Evelien v.d.Glind Utrecht & Merlijn de Bakker Utrecht 1.53.08

Volledige uitslagen zie www.svfriesland.nl ook voor verslagen, fotoreportages en aankondigingen.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Email

Het laatste nieuws

Sportvereniging Friesland

© Copyright 2020 | Christiaan Valk