De grootste loopfamilie van Noord-Nederland

27-11-2022 Pepernotenrun, Franeker

5e PEPERNOTENRUN IN FRANEKER MET RUIM 450 LOPERS AAN DE START EN MET DE FRIESE TOP.

Na  het Berenloop weekeinde die de SV Friesland samen met de Stichting Evenementen Terschelling organiseerde stond een week later de Marderhoekloop in Oudemirdum op hun programma op www.svfriesland.nl daarna volgde de Slachterin in Wommels en zondag de 27e november de 5e Pepernotenrun in Franeker  samen met Valk Event Production. Dit jaar volgen nog de Verhoeve Groen Cross in Appelscha 11 december en de 1e Wintermarathon van Leeuwarden op 24 december ook met Valk Event Production en als slot de SV Friesland croos/trail op de Froskepolle voor eigen leden en aanhang.

Voor 2023 staat er een nieuwe loop op hun programma en opgenomen in de hardloopkalender van Noord Nederland www.loopjeloopje.nl de Hoarnestreek Tulpenloop in Oosterbierum op zaterdag 29 April voor hardlopers en wandelaars langs de tulpenvelden.

De Pepernotenrun is één van de grotere lopen en vergt meer van de organisatie dan bij gewone lopen waarvan de SV Friesland tientallen organiseert.  Gekozen is dit jaar weer voor de start en finish op het Leeuwarderend naast het parkeerterrein van sponsor Albert Heijn.

Vorig jaar was het ook al zo nat en vond de start bij Bloemketerp plaats, daar waren tenten geplaatst op het grasveld maar dat bleek geen succes het werd een echte drekboel, nu kreeg men vergunning van de Gemeente Waadhoeke om tenten neer te zetten langs het wandel fietspad en start/finish op het brede fietspad. Dat was een succes, ruime tenten van Ritters verhuur uit St.-Jabik eigen jurytent en stellage en rubberen rijplaten en aggregaat en toiletwagen van Hessel plus gebruik van de kleed douchegelegenheid van zwembad Bloemketerp.

De toiletwagen kon men plaatsen op de turfkade waar ze van de bewoner einde bolwerk/Leeuwarderend  de wateraansluiting kregen. Helaas gingen de douchen kapot en moest en kon men uitwijken naar de achterzaal van De Doelen op de Breedeplaats op loopafstand van start en finish maar helaas geen douchegelegenheid. In de tenten was het lekker warm en gezellig druk. Daar was na afloop  Poeiermelk, Vruchtendrank, Snert, Koffie, Bouillon, pepernoten en broodjes worst etc. dat ging er bij dit mottige weer wel in.

De weersvoorspelling was niet gunstig de gehele dag regen dus de routes aangeven met krijtkalk ging niet, maar vorig jaar was het ook nat en losten de pijlen op daarom waren er veel routebordjes aangeschaft met daarop de pijlen, afstanden, logo welke je gemakkelijk met tie-rips aan een paal of bordje kon bevestigen. Toch is nog gepoogd zaterdagavond te kalken en zaterdagmorgen maar die pijlen begonnen op te lossen en waren de deelnemers och zo blij met de duidelijke bordjes.

De kortste route de 1 km voor de jeugd die voor 12 uur gingen starten ging o.a. over het Noorderbolwerk en fietste Anton Wijkhuijs voorop een pracht gezicht al de jeugd te zien rennen en bewegen is voor iedereen zo belangrijk. Nummers en tijden werden handmatig genoteerd, het was de bedoeling dat dit via een chip in het startnummer zou geschieden maar dat lukte niet. De prijzen voor de eerste drie aankomende werden beschikbaar gesteld door Albert Heijn Franeker die ook de tassen sponsorden voor de snelste lopers op de 5-10-16 en 21 km. Deze werden direct na hun finish uitgereikt. Voor iedereen waren er medaille, zakje pepernoten en het startnummer mocht men houden als herinnering.

Anton fietste ook de 5 km route voorop door Christiaan Valk bedachte route Leeuwarderend De Dam Turfkade Leeuwarderend Godsakker Heerengracht Zuiderkade Tuinen Vliet door het park en via de wijk en Hertog van Saksenlaan over het Bolwerk naar de finish. Het White Angels Verkeersteam  versterkt door eigen verkeerregelaars dit vonden de lopers leuk en afwisselend en dank zij de goed aangegeven route kwam iedereen weer bij de finish.  Ook bij de langere afstanden ging het goed zij liepen naar het tunneltje onder het spoor door en op het eind rechtsaf waar de 10 km voor de hoge brug  rechtsaf ging de Burg. Dijkstraweg tot de kruising en hier richting Harlingen bij de Karwei stak men over om via het Filosofe pad en Franekerbos via de houten plateau en via de professoren buurt en Bolwerk bij de finish te arriveren.

De 16 en 21 km gingen bij de hoge brug op het Hitzumer binnenpad rechtdoor en kwamen in Hitzum, hier stond de waterpost en mochten de 16 km lopers rechtsaf om via Sopsum in Kiesterzijl te komen, de 21 km kwam daar ook maar dan via Achlum, Slachtedyk  waar ook een waterpost met lauw water stond. Voor het spoor van Kiesterzijl stond op ruime afstand ook de 3e waterpost met Thijs Hofstra die het erg koud kreeg daar op dat hoge kale stuk dyk en hij ook de lopers in de gaten hield dat als het sein op rood stond bleven wachten op de trein. Een groot waarschuwingsbord van de organisatie wees daar ook op.

Bij de karwei stak iedereen over en kregen daar de 4e verzorgingspost op het filosofen pad de 21 km deed een extra ronde voordat zij ook over de houten vlonder konden lopen. Daarna oversteken bij de Kaatsbal en door de profesoren buurt en Bolwerk bij de finish te arriveren. Waar het publiek hun samen met de speaker enthousiast binnen haalden. Even bijkomen in de gezellige tent met hapje en drankje en daarna naar De Doelen of naar huis. Al de vrijwilligers werden bedankt voor hun inzet, Albert Heijn Gert en Mirjam voor de sponsering, de EHBO en Christiaan Valk voor het vele voorbereide werk en SV Friesland voor de goede samenwerking. Ook de gemeente Waadhoeke werd bedankt voor hun toestemming en vergunning om in hun gemeente te mogen organiseren en lopen. De wandelaars gingen  ’s morgens eerst van start, zij hadden hun proviand voor onderweg mee in hun tas en voorzien van startkaart van de organisatie.

 Uitslag Pepernotenrun Franeker 27-11-2022  Org. Valk Event Productie en SV Friesland

1 KM. 1e Jasper Peereboom Leeuwarden 4.00 2e Jari de Jong Jirnsum 4.03  3e Naud Peereboom Leeuwarden 4.20 Vrouwen: 1e Elbrich Ypma Ijlst 5.02 2e Ilse Spijkstra Wergea 5.04 3e Indy Top Franeker 5.04

5 KM: 1e Pieter  Prins Marsum 17.23  2e Mark Peereboom Leeuwarden 17.43 3e Bram v.d.Leij Haren 17.56 Vrouwen: 1e Nynke Bremer Dronten 20.49  2e Minke Hell Burgum 22.40  3e Anja v.Vliet Oosterwolde 23.09

10 KM: 1e Marco Kingma Sneek 36.11 2e Remco de Valk Drachten 36.24 3e Dick Wobbes Feanwâlden 36.50 Vrouwen: Marjan Andringa Marrum 36.33 2e Samantha Wolfslag Wergea 37.24 3e Tessa Krops Hardenberg 41.47

16 KM: 1e Erwin de Vries Stiens 54.53  2e Wilco Bergsma Tytsjerk 1.01.49  3e Jeffrey v.Diepen Zwaag 1.05.07  Vrouwen: 1e Judith v.d.Meer Dronrijp 1.05.33 2e Willy Risselade Zwaag 1.10.47 3e Immy Auck Kersbergen Itens 1.14.10

21 KM: 1e Wilco Kooistra Leeuwarden 1.14.48  2e Rick v.d.Zee Oppenhuizen 1.24.56  3e Richard Lemstra Herbaijum 1.29.27 Vrouwen: 1e Zoë Mens Groningen 1.26.14  2e Lisette ten Wolde Noordwolde 1.38.59 3e Tineke v.d.Veen Harlingen 1.46.44

Rode lantaarndragers bokaal:  21 km: Rieneke Rispens Groningen 2.21.01

Fotoreportage Tjeerd de Jong.

https://photos.google.com/share/AF1QipNxy0IQRHU1KzPanxj8C9T93o8KzKcfXTUhS94JGDntFI-qGjGMhfhzn-70-YHfDA?key=TGxuWUN4SHpnQ0h6NmlWVUtuQWhCQVh6VFh4STdR

volledige uitslagen door Jouke Valk meteen na de laatste finishte op de sites gezet  www.svfriesland.nl en www.uitslagen.nl en www.pepernotenrun.nl

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Email

Het laatste nieuws

Sportvereniging Friesland

© Copyright 2020 | Christiaan Valk