De grootste loopfamilie van Noord-Nederland

Visser-ijdagenloop 2017

KLEINE TWEEHONDERD HARDLOPERS VOLBRACHT VERREGENDE VISSER-IJDAGENLOOP.

Woensdag de gehele dag regen maar in de avond een lange tijd droog, dat was de weersvoorspelling voor de Visser-ijdagenloop woensdag 30 augustus. Maar de voorspelling bleek niet uit te komen. Het werd niet droog en voor de start waren er flinke buien.

De organisator Sportvereniging Friesland uit St.-Jabik had er alles aan gedaan om de loop tot een succes te maken. Men had een nieuw soort evenementenverf gebruikt op krijtbasis wat na wat buien nog even blijft staan, maar met zoveel regen waren die niet meer zichtbaar en moesten er bordjes worden geplaatst,het nadeel is dat er mensen zijn die het leuk vinden om die om te draaien of weg te halen zodat iedereen fout loopt. Dat gebeurde ook bij de 10 km lopers, Reinier Hitzert uit Hardegarijp liep op de tweede plaats en zag dat er een bordje was omgedraaid de koploper Herman Regnerus wist de weg en liep goed, Reinier heeft het bordje goed gezet maar dat koste hem wel de tweede plaats maar voorkwam dat de rest fout zou lopen en leverde hier een sportieve bijdrage wat gewaardeerd wordt.

Het was afzien niet alleen voor de lopers maar ook voor de vele vrijwilligers onderweg en bij de tijdwaarneming bij de finish. Toch lukte het hen de meeste tijden en nummers op papier te zetten en de uitslag te publiceren op de site www.svfriesland.nl die ze missen melden dit wel er stonden klokken bij de finish.  De  verkeersregelaars waren doornat en koud van het lange staan, dank zij hun kon iedereen veilig oversteken. Ondanks dat het vochtig weer was werd er genoeg gedronken bij de verzorgingsposten.

Jochum Broeksma van de Stichting Visserijdagen Harlingen gaf het startschot voor deze 30e editie.

Voor de 5 km was een mooie route uitgezet door de wijk en de ringmuur maar al de pijlen waren slecht zichtbaar en al wist voorfietser Lisette Kooistra de route toch durfde de organisator het niet aan om deze route onder deze weersomstandigheden te laten lopen.  Veiligheid staat voorop daarom koos men voor het heen en weer parkoers langs de zeedijk, ook de jeugd mocht dat doen. Jammer volgend jaar beter, tenminste als het weer het toelaat.

Omdat deze loop meetelde voor de competitie van SV Friesland en de trainingsgroep van deze club niet naar de atletiekbaan ging maar deze loop meedeed en hele families zoals de Boer Exmorra,zij wonnen de 16.1 km loop en  Hemstra Weidum, v.Gelder Leeuwarden Regnerus Marrum kwam men toch nog op een mooie deelname.

Al de deelnemers kregen een tas met gezonde voeding mee aangeboden door de JUMBO Harlingen, de winnaars een plant aangeboden door Bloemen v.d.Meer. Dit keer geen verloting op startnummer dat gaan ze 7 oktober doen bij de Openingsrun N31 waar heel veel belangstelling voor is.

De Uitslag: 16.1 km : 1e Willem de Boer Exmorra 59.02 2e Steven Hemstra Weidum 1.04.59  3e Wim Douma Leeuwarden 1.07.11 4e Jaap Vink Bitgum 1.11.05 5e Ate Bijlsma Garijp 1.11.13 Vrouwen: 1e Nynke Steigenga Exmorra 1.20.47 

10.2 km: 1e Marten Jan Ernst Damwâld 39.13 2e Herman Regnerus Groningen 40.26 3e Reinier Hitzert Hurdegarijp 41.31 4e Albert v.Ramshorst Scharnegoutum 42.41 5e Vincent v.d.Kooi Harlingen 42.51 Vrouwen: 1e Ylona Kruis Ysbrechtum 42.58 2e Femke Hemstra Weidum 47.12  3e Tineke v.d.Vliert Sneek 48.33 4e Hester Henstra Leeuwarden 49.11 5e Jolanda Muizer Leeuwarden 49.34 

5 KM: 1e Pieter Prins Burgum 19.17 2e Allard Sym Sprender Harlingen 19.26 3e Benjamin Roufosse Stiens 19.50 4e Marco Kingma Sneek 19.53 5e Sander v.Hoorn Leeuwarden 20.31 Vrouwen: 1e Linda Bennerts Makkum 22.34 2e Meike Regeling Stiens 22.50  3e Linda de Boer Leeuwarden 23.29  4e Hester Groenveld Bolsward 24.49  5e pernille Verhey Franeker 24.49 

1 KM: 1e Jilke Oswald Harlingen 4.03 2e Yra de Boer Exmorra 4.07 3e Hessel Oswald Harlingen 4.45 4e Jurre Muller Leeuwarden 5.07

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Email

Het laatste nieuws

Sportvereniging Friesland

© Copyright 2020 | Christiaan Valk