De grootste loopfamilie van Noord-Nederland

Slachterin Wommels

 JAN ALBERT VEENEMA\ MECHIEL ZANTEMA  EN MARIAN DE RUITER SNELSTE HALVE MARATHONLOPERS SLACHTERIN WOMMELS MET 268 DEELNEMERS AAN DE START.

Donkere wolken maar ook wel zon boven de Slachtedyk en Wommels, zou het droog blijven? Ultsje Wiersma en Wietse Jonker, de boegbeelden van deze loop, hadden vrijdag het gehele parkoers gepijld maar de flinke regenbuien die nacht had hun werk opgelost, nu moet dat ook met pijlen op de weg, maar liever na de loop. Ultsje moest dus zaterdagmorgen vroeg weer op pad met de kalkpot en gelukkig na wat een heel klein buitje bleef het droog en ging de wind ook liggen. De halve marathon van Wommels trekt altijd veel lopers, over de heilige grond voor hardlopers, de slachte en verder mooie route over kubaard en over autoluwe wegen. Natuurlijk komen er steeds meer lopen bij op de kalender en moet men kiezen om niet te veel te lopen met kans op blessures. 268 mannen en vrouwen stonden er aan de start op de rand van het dorp om zo door het tunneltje op de route te komen, starten bij It Dielûs kan niet omdat ze dan door de dorpskom moeten lopen en het daar te druk voor is in Wommels. Maar als finisht wel naast het kaatsveld waar de Freule wordt verkaatst. Ook de 5 km lopers die een paar minuten later van start ging om eerst een route door de wijk te maken en daarna door de tunnel ook over de slachtebrug naar de finish te lopen. Dit werd zeer op prijs gesteld door de lopers van deze afstand die anders bij de brandweerkazerne moesten finishen.

Al de lopers gaven voor Wietse en Ultsje een daverend applaus immers dank zij hun en de SV Friesland kunnen ze deze slachterin lopen, prima verzorgd met warm drinken onderweg en verwend na de finish met bouillon, thee, vruchtendrank, sinaasappel en zelfs ontbijtkoek, een service die SV Friesland bij haar lopen de lopers wil bieden en dat voor vier euro inschrijfgeld.

Prachtig weer om te hardlopen, wel wat wind en een koud stukje maar iedere loop is een uitdaging en dit is een heel leuke. Wijtse Breidenbach en Anneke Kerstholt schreven al de nummers en tijden op bij het passeren van de finish, dat is een stuk voordeliger dan met chip lopen maar kost je wel inspanning om iedereen op te schrijven maar ook dit keer lukte hen dit. De uitslagen staan op de site www.svfriesland.nl Janke v.d.Schaaf   https://photos.google.com/share/AF1QipPKZpTszNABTBA3d7pqDWDdYZAyYNPuhli59e0dwjyGuQqcf9dv3_fSvzCK30xENw?key=bEJDdDRtYnk3YWRMWTBBLXN5RUoxRWVreDB6eEp3    en Toli Schanssema   http://hardlopenmettoli.blogspot.nl/  maakten weer prachtige fotoreportages van deze loop.

De Uitslagen: 21.1 km: 1e Jan Albert Veenema Sneek en Mechiel Zantema Goutum 1.22.19 3e Kosta Poltavets Heerenveen 1.23.21 4e Steven Hemstra en Saco Hemstra Weidum 1.26.03 Vrouwen: 1e Marjan de Ruiter Sneek 1.37.16 2e Jikke v..d.Berg Nijbeets 1.40.22  3e Marije v.d.Kooij Heerenveen 1.43.37 4e Inge v.Schaick Leeuwarden 1.44.29 5e Yvonne Schots Wommels 1.47.40

10 KM: 1e Erik Bouma Ylst 37.21  2e Marten Jan Ernst Damwâld 37.46  3e Herman Regnerus Groningen 37.56 4e Simon Regnerus Marrum 38.46 5e Ronald v.d.Haak Aduard 38.47 Vrouwen: 1e Immy Ack Kersbergen Wommels 38.38  2e Janke Douma Lichtaard 46.07  3e Marit Houtsma Ried 46.29 4e Janet Werkema Sneek 47.09 5e Linda Keitz Dronrijp 47.27

5 KM: 1e Folkert Visser Burgum 18.36  2e Daan Rieken Leeuwarden 20.38  3e Ewold Kooistra Makkum 20.55 4e Harold Brouwer Heerenveen 20.55 5e Hendrik Hoekstra Joure 20.55  Vrouwen: 1e Tjitske v.d.Sluis Tzum 25.42  2e Nynke Dedden Jistrum 27.35  3e Anneke Nijenhuis Heerenveen 28.37 4e Siera Wiersma Utrecht 28.48 5e Hannah v.d.Leij Schasterbrug 30.21

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Email

Het laatste nieuws

Sportvereniging Friesland

© Copyright 2020 | Christiaan Valk