De grootste loopfamilie van Noord-Nederland

Oudemirdum 2018

23e MARDERHOEKLOOP IN OUDEMIRDUM GROOT SUCCES MET 225 DEELNEMERS.

Traditioneel was er ook nu weer na de geslaagde 22e Berenloop op Terschelling georganiseerd door de SET en SV Friesland de Marderhoekloop ook een succes.

Prima weersomstandigheden met wel een hoge vochtgehalte in de lucht  maar het was droog, weinig wind en ook de zon kwam zo nu en dan door de prachtig getinte bomen met herfstbladeren.

SV Friesland verwachte een honderdtal lopers omdat de Berenloop pittig was en de hardloopkalender overvol is. Toch stonden er 225 lopers aan de start de meesten liepen de 10 km. 

Ruurd Hans de Boer had de route samen met zijn zoon uitgezet en na de loop weer opgeruimd. Omdat men tegenwoordig met krijtkalk werkt blijven de pijlen na een paar buitjes nog wel staan maar voor de zekerheid plaatste hij ook bordjes en lint. Op de kruispunten stonden verkeersregelaars om de lopers veilig te laten oversteken.  Onderweg was er verzorging in de vorm van lauw water wat zeer op prijs werd gesteld. De lopers waren vol lof over het mooie parkoers en organisatie.

Tientallen vrijwilligers hielpen in de organisatie met inschrijven,  verkeerregelen, verzorging, noteren gelopen tijden, fotograferen etc. dank zij hun kan de SV Friesland zoveel lopen organiseren overal in Friesland, Groningen en Drenthe.

Oudemirdum heeft een modern en supermooi MFC It Klif met kleed en douchegelegenheid. Hier was de inschrijving en na afloop was er ook heerlijke snert. 

Herman Hoekstra de vrijwilligers coördinator deed het welkomstwoord bedankte RuurdHans voor het uitzetten, de vrijwilligers voor hun inzet en waarschuwde wel voor het bladerendek op enkele plaatsen dat glad kan zijn en verzocht de lopers de bekertjes in een bak te gooien of zo dicht mogelijk na de verzorgingspost naast het pad zodat de vrijwilligers die samen met ander zwerfvuil kunnen oprapen. Wenste vrijwilligster Josefien die ziek thuis moest blijven beterschap en iedereen veel plezier door o.a. de Bremerwildenis. Na het toetergeluid ging men van start de 4.5 km rechtsaf meteen al het bos in de 10 en 16 km links achter de  organisatiebus aan, die strandde op het plein waar een auto de doorkomst blokkeerde. Lastig voor de passerende lopers die nog in een grote groep er langs moesten, maar de bus kon geen kant op, gelukkig werd dit euvel opgelost en konden de verkeersregelaars naar hun post rijden en onderweg het tegemoet komend verkeer, een enkele auto, waarschuwen voor de komst van de lopers.   

Omdat de vaste fotograven er niet waren maakte Christiaan Valk, evenementen fotograaf uit St.-Anna en ook van SV Friesland foto’s van de start en verzorgde de uitslagenlijst. Anita en Anneke die al de nummers en tijden noteerden misten niemand van de 225 lopers en dat is al een prestatie op zich.

Volgende week zaterdag de 17e november organiseert de SV Friesland de Molenloop in Froubuurt zie www.hardlopendnederland.nl en www.svfriesland.nl

De uitslagen: 4.5 km: 1e Timo Schraa St.-Anna 18.26 2e Teun Jansen Haarlem 19.05  3e Wibe Jan Elgersma Harich 19.31 4e Ruurd Hans de Boer Oudemirdum 20.14 5e Reinder de Valk Makkum 20.21 Vrouwen: 1e Jorien Bandstra St.-Anna 21.01  2e Klazien Bijlsma Makkum 23.16 3e Helen de Lange Idskenhuizen 23.51 4e Tineke Muizelaar Oudemirdum 25.51 5e Esmeralda Snoek Urk 26.12

10 km: 1e Freek Jaarsma Sneek 39.09 2e Jacob Snoek Urk 39.09 3e Marco Leeverink Bolsward 39.15 4e Silvio Teunissen Bolsward 42.45 5e Teunis Wouda Workum 43.01 Vrouwen: 1e Margriet Akkerman Oudemirdum 46.39 2e Sofia Houwer Joure 47.55 3e Jantje Haagsma Hylpen 48.02 4e Jenieke Hoogland Sneek 51.46 5e Theresia Offringa Nijland 52.21 

16.1 km: 1e Jetze Genee Makkum 1.00.25  2e Jelmer v.d.Veen Nijemirdum 1.01.46 3e Saco Bootsma Workum 1.05.37 4e Jordy Idzenga Leeuwarden 1.05.48 5e Johan Baukema Den Haag 1.06.35 Vrouwen: 1e Hester Salverda Workum 1.16.18 2e Jose v.d.Lijke Joure 1.22.05 3e Els ter Schure Beetsterzwaag 1.29.27 4e Tjitske Kooistra Lelystad 1.32.14 5e Verona Fortuin Terherne 1.32.40  

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Email

Het laatste nieuws

Sportvereniging Friesland

© Copyright 2020 | Christiaan Valk