De grootste loopfamilie van Noord-Nederland

Oerpolderloop It Heidenskip 2018

ROB VIJVER-LOIS OLDHOFF-GERRIT WOLBERS- FLEUR BALJET WINNEN PITTIGE OERPOLDERLOOP.

De zon scheen, het was net boven nul maar de oosterwind zorgde er voor dat de hardlopers die de uitdaging aan waren gegaan om de Oerpolderlloop te volbrengen een pittige run kregen voorgeschoteld.

De Sportvereniging Friesland uit St.-Jabik organiseerde deze 10e editie samen met de activiteitenploeg van Dorpshuis Iyt sweigat waar Ida en Johannes de Boer de drijfkrachten zijn.

Een kleine 220 lopers hadden zich ter plaatse aangemeld, jammer dat er niet meer waren maar door de griep en wintersportvakanties mistten ze veel vaste lopers, ook waren er die het niet aandurfden oosterwind, koud en net ziek geweest, liever een andere keer dat is voor de SV Friesland de Bonifatiusloop in Dokkum over drie weken.

Een honderdtal koos voor de 7.3 km en kreeg een heen en weer parkoers voorgeschoteld, een ronde van 7 km is daar niet te maken. Maar halverwege kwam men bij de verzorgingspost midden in de boerenstal met koeien en kregen hier warm water of heerlijke koeienmelk aangeboden. Koploper en winnaar Rob Vijver had geen melk als stimulerende motor nodig hij liep ver voor de rest uit die hij op de terugweg weer tegenkwam. Ook zo’n heen en weer parkoers vinden veel lopers ook wel eens leuk, kunnen ze elkaar groeten onderweg en weet je wie er zowel meelopen. Lois Oldhoff was de snelste vrouw op deze afstand.

De 14.4 km liep op een nieuw stuk parkoers over verharde paden langs de weiland in plaats van langs de snelweg, onderweg kregen ze lauw water en na de finish bouillon. Iedere kilometer stond aangegeven met pijlen op de grond en bordjes, jammer dat er enkele bordjes waren vernield maar de cijfers op de weg waren nog duidelijk te zien.

Duizenden ganzen en andere vogels kon men onderweg spotten, het was koud en gure wind maar we hebben genoten waren de reacties. Voor de eerste vijf op de 14,4 en voor de snelste drie waren er tassen met levensmiddelen als prijs, de snelste Heideskippers kregen een beker en wat lekkers. Al de deelnemers kregen ter gelegenheid van deze 10e editie een Buuf als herinnering, komt komende week goed van pas je kunt hem als sjaal, muts en zweetband gebruiken aangeboden door de Sportzaak van Sneek Bij Folkert.

Foto’s ; foto’s van djurre in o.a. de stal https://photos.google.com/…/AF1QipMOySRXjBYgMp14UkX12j4KIaB…

pieter v.d.Bij Foto’s: https://photos.google.com/…/AF1QipMzS5a8uyDNRVSNlVf7R6j2mng…

janke haar foto’s staan ook op de site www.svfriesland.nl foto’shttps://photos.google.com/…/AF1QipNf8rq1aS4w6JHi37CqK6N7nJN…


Uitslagen: 14.4 km. 1e Gerrit Wolbers Franeker 52.56 2e Erik Bouma  ylst 53.07  3e Martijn Ruis Sneek 53.16 4e Siep Nota Sneek 53.26 5eFreek Welbedacht Groningen 55.38 Vrouwen: 1e Fleur Baljet Oosthem 55.46 2e Regine Postma Akkrum 1.02.25  3e Geke Venema Easterlittens 1.07.30  4e Nynke Steigenga Exmorra 1.07.51 5e Hella Yntema Bolsward 1.09.03 Djoke de Boer 1.20.11 en Johannes de Boer 1.05.43 snelste Heideskippers.    

7.3 KM: 1e Rob Vijver Hichtum  24.20 2e Hindrik Jagersma Groningen 27.05  3e Lieuwe Palstra Bolsward  27.52  4e Gerwin in T’Veld Groningen  28.04  5e Klaas Kroese Scharnegoutum 28.20  Vrouwen: 1e Lois Oldhoff  Groningen  30.15 2e Linda Bennetts Makkum 32.59  3e Hinke Goemaat Idsegahuizum 33.16 4e Irma Botermans Bolsward 34.31 5e Janet Werkema  Sneek 34.55   

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

Sportvereniging Friesland

© Copyright 2020 | Christiaan Valk