De grootste loopfamilie van Noord-Nederland

Oerpolderloop 2019

236 HARDLOPERS GENOTEN VAN LENTEACHTIGE 11e OERPOLDERLOOP IN IT HEIDENSKIP.
Een bijzondere Oerpolderloop zondag 24 februari in It Heidenskip georganiseerd door de Sportvereniging Friesland uit St.-Jabik en vrijwilligers van It Swaeigat het dorpshuis van It Heidenskip.
Nog nooit was het zo zonnig weinig of geen wind geweest en mooie temperatuur tijdens de 10 voorgaande edities meestal koud, en veel wind waren de weersomstandigheden wanneer deze loop werd gehouden.
Antsje en Folkert Jellesma hadden deze loop opgestart toen ze nog in It Heidenskip woonden, na een paar edities ontbrak hun de tijd om door te gaan met de succesvolle loop en vroegen Horror en SV Friesland de loop over te nemen. Horror had daar geen mensen voor en SV Friesland had al zo’n volle loopagenda maar vond het zonde dat dit evenement verloren zou gaan dus namen ze de organisatie over. Jansje en Folkert bleven wel de loop sponsoren met prijzen en bloemen en korting bon voor al de deelnemers.
Nieuw was dit jaar de start/finish altijd op de doorgaande weg in het dorp, nu gekozen voor de start/finish achter het dorpshuis en bij de Fierljep accommodatie mooi rustig plaatsje, ruimte genoeg en geen verkeer daar. Ook ruimte genoeg om te parkeren langs de laan naar het dorpshuis en langs de weg en bij v.d.Wal hun loods. Het was een schot in de roos, ideaal had veel eerder gekund.
Wel werden de routes langer de 7. 2 werd precies 8 km en de 14.2 nu 14.8 km. 
De start werd verricht door Antsje Jellema eerst de 14.8 km 174 deelnemers die ging door het mooie Heidenskip o.a. over het Patersrondsy, daarna de 8 km 62 deelnemers die liepen tot het kanaal en door de volle koeienstal terug nar de finish. Daar stond de boog, klokken, verzorgingswagen en Christaan Valk verzorgde het geluid.
Omdat de doelstelling van de SV Friesland is zo laag mogelijk inschrijfgeld zodat iedereen kan deelnemen en het inschrijfgeld niet de drempel mag zijn om niet deel te nemen, kon je meedoen voor € 6,00 organisatiekosten en werden de tijden niet met chip geregistreerd maar handmatig. 
De jury noteerden nummers en tijden, deze zijn te vinden op www.uitslagen.nl en www.svfriesland.nl voor de snelsten waren er prijzen in de vorm van cadeaubonnen en bloemen.
Onderweg stonden vrijwilligers met verzorgingsposten met lauw water en na de finish de SV Frieslandverzorging. De lopers waren vol lof over het weer, parkoers en organisatie. Gezellig en laagdrempelig dat is wat bij de SV Frieslandfamilie hoort.
https://uitslagen.nl/uitslag?id=2019022423507 Volledige uitslag 11e Oerpolderloop It Heidenskip Org. SV Friesland 
Foto’s Hoffotograaf SV Friesland Janke v.d.Schaaf
https://photos.google.com/…/AF1QipNg4ezLR5OH8i6tx2gFb18MWXp…

Foto’s Willem Rienk Miedema 
https://www.facebook.com/media/set/…

Uitslagen: 14.8 KM: 1e Jaap Gerben Vellinga Lemmer 51.48 2e Remon v.Lunzen Leeuwarden 52.26 3e Wilco Kooistra Leeuwarden 52.30 4e Erik Bouma Ijlst 53.10 5e Erwin de Vries Leeuwarden 54.15 Vrouwen: Majan de Ruiter Sneek 1.04.05 2e Hester Salverda Workum 1.07.08 3e Jenieke Hoogland Sneek 1.15.23 4e Mathilde de Vries Sneek 1.15.44 5e Jantje Haagsma Hylpen & Jitske Walda Balk 1.17.30
8 Km: 1e Pieter Prins Stiens 28.42 2e Siep Nota Sneek 28.44 3e Martijn Ruis Sneek 29.22 4e Klaas Kroese Scharnegoutum 31.22 5e Dennis Brandenburg Steenwijk 31.59 Vrouwen: 1eJitske Cats Burgwerd 34.36 2eAnita v.d.Wal Harlingen 39.30  3eBernadine de Vries Parrega 39.53 4eTeuna Bosch Koudum 40.04 5eSilke Jellesma Sneek 42.22 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

Sportvereniging Friesland

© Copyright 2020 | Christiaan Valk