De grootste loopfamilie van Noord-Nederland

Marderhoekloop 2017

SV FRIESLAND ORGANISEERE MARDERHOEKLOOP IN OUDEMIRDUM 275 DEELNEMERS AAN DE START.

De weersvoorspelling voor zaterdag 11 november was niet zo gunstig voor de Sportvereniging Friesland die dan een loop organiseerde door de Gaasterlandse bossen.

De voorspelde buien kwamen zelfs met hagelstenen maar ook was er zon en in buien wind maar verder viel het mee.

Ook de deelname viel mee, zelfs boven verwachting van de organisatie, die was al tevreden geweest met 200 lopers nu stonden er 275 aan de start

De meesten kozen voor de 10.3 km, RuurdHans de Boer uit Oudemirdum en lid van de organiserende vereniging had de routes uitgezet met pijlen, bordjes en lint op de vrijdag die hij speciaal voor dit doel vrijaf had genomen.

Maar zaterdag moest hij opnieuw pijlen, de vele regenbuien hadden de pijlen opgelost en die zijn belangrijk voor de lopers om het goede parkoers te volgen dus opnieuw gepijld.

Zelf fietste hij bij de 10.3 km voorop en controleerde meteen het parkoers, op het 5 km punt stond de waterpost met lauw water bemand door Loek Smid en Christiaan Valk, de lopers waren dankbaar voor hun consumptie veel sloegen die over omdat er net een flinke bui over kwam, we houden de mond wel open en krijgen zo vocht genoeg binnen, maar dat was wel koud.

Schitterend parkoers waren de opmerkingen van veel nieuwe lopers die overal vanuit de provincie naar Gaasterland waren gekomen, sommigen liepen een week eerder op Terschelling het kleintje en de hele Berenloop.

De 16 km lopers kregen na 8 km drinken van Bert Nijenhuis  en Rink Post bij hen fietste WibeJan Elgersma voorop, hij liep vorig weekend de marathon van New York en had zich spontaan aangemeld als vrijwilliger bij de SV Friesland.

Het was vrij rustig op de landwegen en bij de drukke oversteek stond een verkeersregelaar die de lopers veilig liet oversteken.

De organisatoren komen al 40 jaar in Oudemirdum, eerst met de Fonteinbosloop toen was de FVBcross er ook nog later met deze Marderhoekloop die elk jaar meer lopers trekt.

Volgende week zondag kan men vanuit Hemelen ook weer door de bossen rennen, ook daar verwacht de organisatie veel deelname, zaterdag is de SV Friesland actief in Froubuurt met de Molenloop.

Janke v.d.Schaaf die altijd fotoreportages maakt van hardloopevenementen was ook nu aanwezig zie : https://photos.google.com/share/AF1QipNMLYZSa4-F_Fbdo6lj3zKlty8NZ1R_u2YqzgAh4PkrZJFnFjy27wfYPG0qYZGTxQ?key=TmtKTVEybjVNa3ZNUU14WGtHRmp4dW5wVFVWRnZB      www.svfriesland voor deze foto’s uitslagen en verslag.

In Dorpshuis It Klif was men weer van harte welkom om zich aan te melden, verkleden en douchen en na afloop heerlijke snert.

Jan Kooistra bedankte Wijtse Breidenbach voor het geven van het startschot en samen met Anneke Kerstholt het noteren van al de nummers en tijden van de lopers bij de finish.

Weer een geslaagd hardloopevenement er volgen nog voor SV Friesland dit jaar, Froubuurt, Wommels, Franeker, Diever,St.Anna , Appelscha Marrum en Leeuwarden.

De Uitslagen: 4.8 km: 1e Jappie Brandenburg Oudemirdum 20.12 2e Meindert Mulder Workum 21.02  3e Pieter v.d.Bij Jirnsum 21.54  4e Marco Vijver Franeker 22.22 5e Jildert Mulder Workum 22.35 Vrouwen: 1e Natasja Bokma Workum 26.20 2e Kirsten Snoek Nagele 26.41 3e Anneke Hillenaar Sneek 26.54  4e Marit de Vries Drachten 27.16 5e Annie Jelsma St.-Nyk 27.42

10.3 KM: 1e Ynte Lemstra Lemmer 35.55 2e Arjen Nauta Workum 39.55 3e Jacob Snoek Urk 39.55 4e Hessel Wijnja Groningen 40.49 5e Marco Leeverink Bolsward 40.59 Vrouwen: 1e Alie Snoek Urk 44.41 2e Anske Schotanus Koudum 46.34 3e Jantien Hoekstra Berltsum 48.23 4e Sonja Riesen Sneek 48.27 5e Saskia Smits Jutrijp 48.34 

16.1 KM: 1e Rob Vijver Leeuwarden 55.53 2e Benjamin Kok Jistrum 58.46 3e Jordi Dommerholt Heerenveen 1.00.57 4e Remco Schraa Hurdegarijp 1.02.03 5e Jippe Jongsma Gorredijk 1.02.40 Vrouwen: 1e Suzanne Krediet Ferwoude 1.14.52 2e Inge v.Schaick Leeuwarden 1.17.53  3e Sofia Houwer Joure 1.18.54 4e Hester Salverda Oudemirdum 1.19.11 5e Bea Visser Joure 1.20.54

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

Sportvereniging Friesland

© Copyright 2020 | Christiaan Valk