De grootste loopfamilie van Noord-Nederland

BeQuickloop 2019

HARDE WIND EN REGEN VOOR  DE 223 DEELNEMERS PITTIGE BE QUICKLOOP DOKKUM

Zoals zo vaak was het ook dit keer geen mooi weer in Dokkum als de Loopgroep Dokkum samen met SV Friesland en Be Quick hun loop organiseren op de tweede zaterdag in Januari.

De weersvoorspellers hadden het al aangegeven en Simone Scheffer van omrop fryslân  kondigde ’s morgens al aan er kon ook nog wel een waterig zonnetje gaan schijnen.

En ze had gelijk maar de meeste tijd was het nat en erg winderig wat de organisatie deelnemers kostte, ook de trail in Appelscha trok deelnemers die anders wel in Dokkum zouden hebben gelopen. Zo komen er steeds meer loopevenementen bij op de kalender www.hardlopendnederland.nl en wordt de spoeling wat dunner maar voor 223 mannen en vrouwen was het fijn dat deze loop er was en hebben ondanks het minder mooie weer genoten van de mooie route goed uitgezet en veel verkeerregelaars met onderweg voor de 10 mijl een verzorgingspost met warm water en na de finish hete bouillon, thee, vruchtendrank en fruit.

De start en finish was gepland ten hoogte van het zwembad/sporthal Tolhûspark waar de boog met steun van een lantaarnpaal en pennen in de modder en touwen aan de verzorgingskar rechtop werd gehouden, de tenten waren ook goed vastgezet zodat de tijdjury en de deelnemers droog en uit de wind konden zitten of staan. Een ideale plek daar met groot parkeerterrein en de straat is verkeersvrij tijdens de loop. Christiaan Valk van www.ValkEventProductions.com was ingehuurd om het geluid te verzorgen zodat opa Jan Kooistra verslag kon doen bij de start en binnenkomst.

De mannen van de Loopgroep Dokkum, hadden vrijdags de route uitgezet met krijtkalkpijlen op de weg die bij een buitje wel blijven staan maar bij langdurig regen oplossen, hadden de route nog een keer gecontroleerd zodat niemand fout hoefde te lopen. Prachtig route waren de opmerkingen na de finish, ook prima dat de halve marathon omgezet is in 10 engelsemijlen 16.1 km. De meeste van de 223 deelnemers kwamen uit het noorden en enkelen van verder weg. SV Friesland zit overal in het Noorden zoals over 14 dagen in Tzum waar de 35e editie van de Halve Marathon van Tzum wordt gehouden. Jammer genoeg hoorden ze dat de organisatie van de loop in Opende er mee stopt omdat ze geen voldoende bestuursleden kunnen krijgen. 

Het organiseren van een loop kost nogal veel moeite om de vergunning rond te krijgen, genoeg vrijwilligers bereid te vinden om te helpen en de kosten blijven hetzelfde als men 225 lopers krijgt of veel minder. En de SV Friesland wil kostten nog moeite sparen om een aantrekkelijke loop te organiseren voor een laag inschrijfgeld en prima service. Dat geeft hun en de lopers voldoening. Het wéér kan men niet regelen en dat kan deelnemers kosten daarom was men blij met 223 deelnemers aan de start en komt hij voor volgend jaar weer op de kalender.

De jongste jeugd was blij met hun prijs en de rest van die jeugd kreeg ook een medaille. Voor de 2½ km was te weinig belangstelling dus gaat die van het programma af.

Jan Kooistra als speaker bedankte al de deelnemers voor hun komst, de vrijwilligers voor hun inzet en CVV Be Quick voor hun gastvrijheid.

Uitslagen: 16.1 KM: 1e Ruben Muller Leeuwarden 1.06.15  2e Peter Conijn Zwaagdijk 1.08.35  3e Douwe Schaafsma Damwoude 1.08.00 4e Jan v.d.Meulen Rinsumageest 1.08.53 5e Erik Folbert Ternaard 1.09.04 Vrouwen; 1e Minke Kooistra  Dokkum 1.26.04  2e Beanne Batta Drachten 1.27.40  3e Hinke de Vries Dokkum 1.33.31 4e Mattie de Boer Appelscha Anneke Regnerus Marrum, Marianne Haijma Berlikum Lidwien Broenink Joure 1.47.58

10.2KM: 1e Folkert Visser Burgum 38.30  2e Kibrom Teweldebrnam Hijum 38.45 3e Hylke Dorhout Rinsumageest 42.39 4e Catrinus Vroom Hijum 43.24 5e Pieter Meerstra Twijzel 44.20 Vrouwen; 1eSonja Grit Jannum 49.07  2e Atty Jellema Dokkum 53.38 3e Feikje Riedstra Burdaard 53.44 4e Jolanda Wijnsma Dokkum 54.04 5e Macha Raap Dokkum 54.13

5.6 KM: 1e Hendrik Hoogland Blije 22.17 2e Lammert v.d.Veen Hemrik 22.52  3e Daniel Schouwstra Dokkum 24.39 4e Ludolf v.d.Meulen Tytsjerk 26.17 5e Rendert Meindertsma Raard 26.39 Vrouwen; 1eAm Jacobs Dokkum 26.34  2e Marijke Bijker Burdaard 27.46 3e Anita v.d.Wal Har;lingen 28.58 4e Saakje v.d.Meulen Dokkum 29.24 5e Fredrika Krottje Walterwald 30.39 

2½ KM: 1e Milan Louwsma Dokkum 12.20 2e Nynke Slager Marrum 12.48  3e Samuel Reitsma Hardegarijp 13.26 4e Sjoukje Reitsma Hardegarijp 16.12 5e Eva Reitsma Hardegarijp 16.12

1 KM: 1e Jurre Muller Leeuwarden 3.48  2e Marre v.d.Kooi Burgum 4.00  3e Floor Baas Dokkum 4.00 4e Tiene Muller Leeuwarden 4.23 5e Pieter Hoogland Blije 4.28

Volledige uitslagenlijst zie www.svfriesland.nl   Foto’s http://www.bequickdokkum.nl/ http://www.loopgroepdokkum.nl/

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

Sportvereniging Friesland

© Copyright 2020 | Christiaan Valk