De grootste loopfamilie van Noord-Nederland

1e Hoeve aan den wegloop 17-07-2021

HEEL VEEL DEELNEMERS AAN DE 1e HOEVE AAN DEN WEGLOOP 2021

 

Na een gedegen voorbereiding door Christiaan Valk van Valkeventproduction die van alles regelt voor de Sportvereniging Friesland, zoals het maken van protocollen, vergunningen gemeenten en staatsbosbeheer en het inrichten van de secretariaats/verzorgingswagen coronaproof is het mogelijk om weer loopjes te organiseren in Friesland en Drenthe.

 

De eerste loop in Wirdum trok meteen al ruim 200 lopers en die verschenen er ook in Lekkum aan de start, de loop in Bovensmilde en Stiens kwamen niet tot dit aantal maar wel genoeg om deze te organiseren, 17 Juli stond de Hoeve aan den Wegloop op het programma www.svfriesland.nl  Een prachtige loop die door het Drents Friese Wold gaat deze loop wordt al vele jaren vanaf de gastvrije camping Hoeve aan den Weg gelegen aan de Bosweg in Oude Willem tussen Diever en Wateren.

 

Dit jaar wordt hij 4 keer gehouden om de veertien dagen en trok zaterdag 150 lopers, 10 hadden zich afgemeld ivm de hoog oplopende coronagevallen en durfden het niet aan om in groepsverband te starten. Toch is het veilig, de SV Friesland heeft veel voorzorgsmaatregelen getroffen om besmetting te voorkomen. Zo moet men zich van te voren aanmelden via www.svfriesland.nl en krijgt dan een gezondheidsverklaring toegestuurd die moet men naar waarheid invullen, was 48 uur van te voren nu 24 uur voor de start of ter plaatse bij de nainschrijving. Er staan tafels met ontsmetting materiaal en de looplijn naar de secretariaatswagen wordt aangegeven en wordt er op toegezien of de 1½ meter in acht wordt genomen en dat gaat prima zo omdat er genoeg ruimte is om die afstand te handhaven en ieder weet doe je dat niet de organisatie moet stoppen met het organiseren en dat wil men zeker niet. In de wagen achter de glaswand zitten twee vrijwilligers om de startnummers uit te reiken na controle van de gezondheidsverklaring en het nainschrijven waar toch nog 50 lopers gebruik van maakten.

 

Nadat iedereen is gestart, starter was nu de eigenaar van de camping Johan van Alfen oud Sint Jabuurster waar ook de SV Friesland haar zetelt heeft, wordt de wagen ingericht voor de eindverzorging en zet men bekertjes vruchtendrank, water of bouillon klaar voor de gefinishte lopers die ook hun startnummer in de daarvoor bestemde bak deponeren en als ze die besteld hadden hun medaille krijgen omgehangen.

 

De start van de 10-15-21 km was om 10.00 uur en 5 minuten later gingen de 3.8 en 7.6 km lopers van start. De meesten liepen de 10 km route en een tiental deed die route twee keer twee vrouwen zelfs drie keer. Iedereen vind het heel jammer dat dit volgend jaar niet meer mogelijk is omdat de stuurgroep die bedacht heeft om een groot deel en het mooiste deel tot stilte gebied te verklaren en georganiseerde sport niet meer mag in dit gebied. Wel mag men individueel zelfs met groepjes hier hard gaan lopen zolang er maar geen organisatie bij zit. Men wil dat gebied nog verder gaan uitbreiden zodat het straks onmogelijk wordt om hardloop, wandel en fietstochten in dit gebied tot aan Diever te organiseren. Gelukkig is er nog overleg en men hoopt dat hier uit een gunstige uitslag komt voor de sporters.

 

Bij de finish staat de tydjury, nu Aneke Kerstholt en Christina Wijkhuijs die al de nummers en tijden handmatig noteren. Een flinke opgave omdat ze ook de doorkomsttijden noteren. Natuurlijk ziet men wel eens iemand over het hoofd of een die het startnummer niet duidelijk op heeft maar die melden zich dan wel als ze de uitslag op de site zien en wordt die meteen aangepast. Die van de eerste vijf komen op facebook met enkele foto’s en de link naar de foto’s van Janke v.d.Schaaf die iedere keer mooie fotoreportages maakt van al de lopen waar ook haar man Djurre aan deelneemt.

 

Volgende week zaterdag de 24e Juli is de Ronde over Ried in Franeker start 11.00 uur daar zijn ze dan niet maar is er wel een andere fotograaf die foto’s maakt, men mist Toli Schanssema die dat anders deed.

 

De Hoeve aan de Wegloop was een succes, het was warm maar onderweg stonden drie waterposten en bij doorkomt bood Lisette Kooistra de lopers water aan al moest men dit wel zelf van de tafel uit het rekje pakken aangeven mag nu niet zolang het protocol er is. Ook op het einde van het studentenpad waar Anton en Jan stonden en verderop Thijs met drinken moest dat zo gebeuren. Omdat er ook geen sponzen worden gebruikt gooit men een bekertje water over het hoofd voor verkoeling.

 

Het kost dus heel veel voorbereiding om een loop te organiseren en ook nu is dat de SV Friesland gelukt, aan starter Johan van Alfen werd een bak met rotsplantjes overhandigd als dank voor hun gastvrijheid zo midden in het seizoen. Gelukkig had de gemeente de berm langs de streng wat ruig gemaaid maar konden de auto’s er wel op parkeren, dat ze het gras nu net op de plaats hadden neer gegooid waar SV Friesland hun kar hoort te staan was jammer maar Christiaan had dat al weer opgelost om de aanlooplijn aan te passen. Na afloop werden de vrijwilligers getrakteerd op een hapje en drankje en kregen Mattie en Rink ook een rotsplantje aangeboden. Zij zetten de route uit met bordjes en ruimen die nadat ze gelopen hebben die ook weer op. Uitslagen, verslag en foto’s zie op facebook en op de site van Sportvereniging Friesland.

 

Voor de jeugd was er een standaardje en ook was er een poedelprijs en verdwaalprijs uitgereikt.

 

UITSLAGEN HOEVE AAN DEN WEGLOOP 17-07-2021 ORG. SV Friesland.

3.8 KM: 1eTimo Verhagen Smilde 13.50 2e Thom Tielemans Sommelsdijk 17.32 3e Jurgen de Vries Bedum 23.25 4e Piet Kerstholt Groningen 24.07 5e Jens Evers Assen 24.24  vrouwen: 1e Pytsje Reinderink Bolsward 24.512 2e Astrid Zijlstra Lekkum 27.29 3e Lies Oosterhoff Aduard 29.06 4e Hennie Bruggink Smilde 29.59 5e  

7.6 KM: 1e Sander de Vries Groningen 23.04 2e GertJan Tichelaar 26.00 3e Gerko Floor Meerstad 27.06 4e Sieger Evers Assen 33.08 5e Loek Smit Oudemirdum 37.37 Vrouwen: 1e Hennie Smid Hooij Oudemirdum 23.44 2e Feinette Brouwer Gorredijk 43.16 3e Saskia Holterman Assen 44.52 4e Florence Gerritsen Elburg 47.00 5e Hanna Stolk Noordwolde 51.55

10KM: 1e Evert Moes Smilde 42.51 2e Joris v.d.Bosch Ossenzijl 43.56 3e Albert Mussche Nieuwleusen 45.20 4e Kelly Bouman Nunspeet 46.05 5e Marcel Kraesgenberg Groningen 47.38 Vrouwen: 1e Corina Klomp Nieuwleusen 48.21 2e Henriette Peters Beilen 49.53 3e Meike Regeling Stiens 53.04 4e Anita van der Wal Harlingen 1.00.45 5e Linda Timmer Roden 1.04.43

15 KM: 1e Melchior v.d.Pol Apeldoorn 1.01.18 2e Anjo Simonse Emmeloord 1.03.58 3e Chris Draijer Oudega 1.07.43 4e Jacob Strijbosch Smilde 1.10.30 5e Sjouke Venema Wommels 1.11.18 Vrouwen: 1e Anita Talman Langezwaag 1.19.48 2e Marit Houtsma Ried 1.19.55 3e Wineke Holtrop Emmen 1.20.05  4e Coby de Jong Langezwaag 1.21.10  5e Thea Douma Fochteloo 1.23.46 

21 KM: 1e Benjamin Kok Jistrum 1.28.44 2e Jan Harm Schippers Harkema 1.29.46 3e Hans Westerbrink Nijeveen 1.35.09 4e Remco Oost Rottum 1.35.41 5e Herman Regnerus Hardegaryp 1.40.07 Vrouwen: 1e Mireille Baart Wageningen 1.29.26 2e Lieneke de Jong 1.54.49 3e Marloes Kremer Oldeholtpade 1.56.56 4e Alienka Huft Hoornsterzwaag 1.56.56 5e Evelien Bleeker Ermelo 1.58.05

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Email

Het laatste nieuws

Sportvereniging Friesland

© Copyright 2020 | Christiaan Valk