ERIK BOLDING KLASSE APART BIJ DE VIER GROENE ZONNIGE MIJLEN VAN DIEVER. ANNA VELDKAMP WON BIJ DE VROUWEN

Zondag 21 april eerste paasdag won het schitterend mooi zonnig weer en hoge temperatuur, ergens te mooi om te gaan hardlopen maar 140 lopers hadden zich wel aangemeld voor de 4 mijl van Diever die de SV Friesland voor de derde maal organiseerde.

Dit keer vanuit familie accommodatie Het Kasteel omdat het Dingspilhuus waar al de lopen in Diever altijd konden inschrijven, verkleden en douchen wordt gesloopt. Erg jammer natuurlijk maar hier is het ook prima voormekaar op Het Kasteel Parkeren in de bermen en ook op het weiland voor Het Kasteel

Dank zij heel veel vrijwilligers en met toestemming van Staatsbosbeheer en Gemeente Westerveld konden de lopers genieten van dit schitterend stukje natuur al liepen ze alleen op de oude Groningerweg en de Haarweg door het bos. Het fietspad naar Wildryck is net vervangen van schelpenpad naar betonpad wat veel lopers jammer vonden, op het schelpenpad loopt het lekkerder en het pad ernaast was los zand en erg zwaar om op te lopen.

Het was erg warm en daar moeten de lopers nog aan wennen gelukkig stond op het 3 km punt voordat ze de haarweg op gingen een waterpost om te drinken en bekertje water over je hoofd te gooien als verfrissing. SV Friesland gebruikt geen plastiekbekers meer maar papieren dat is goed voor het milieu en kun je knijpen tot een tuitje en dat drink gemakkelijker.

De meeste vier mijllopen zijn erg massaal, dat is hier niet het geval en kun je vrijuit je tempo lopen. Rink Post ging met de fiets voorop om te controleren of de bordjes er nog goed stonden en de koplopers de weg te wijzen. Hij moest flink aantrappen om Erik Bolding voor te blijven. Met 140 lopers is de loop geslaagd immers het was te mooi weer, zaterdag een loop in Heeg, Maandag één in Bolsward en Musselkanaal de bekende Klap tot Klaploop.

Dit keer kon je ook de afstand wandelend afleggen maar daar is weinig belangstelling voor dus komt die voor hen volgend jaar niet meer op de agenda. Volgend jaar mag men wel op een paar honderd deelnemers rekenen dan is het geen Pasen. De lopers waren vol lof over de organisatie die voor hen ook bouillon had na de finish en dat is naast vruchtendrank en fruit ook heerlijk bij de warme weer. De volledige uitslagen staan op www.svfriesland.nl en de fotoreportage gemaakt door SV Frieslands hoffotograaf Janke v.d.Schaaf  link;    https://photos.google.com/share/AF1QipOEPazBj7YaC_7DR84RGrBCO5oIpZUmh87q_PxD_7_txKFFHzXeO0y-P7CZSVcweA?key=alRqYkxHREttbmdFdFFCTmQyMUp6U1hMOXZJcUJn

Voor de snelste drie waren er fraaie bekers beschikbaar gesteld die direct na de finish werden uitgereikt.         De uitslagen: 1e Erik Bolding Start’78  19.45  2e Jan Venhuizen Wagenborgen 22.52 3e Albert Pieter Venema NOP 23.06  4e Arie de Jong Oosterwolde 23.57 5e Finn van Pijkeren Middelstum 24.07  Vrouwen: 1e Anna Veldkamp Groningen 28.04 2e Corina Wierbos  NieuwLeusen 29.00 3e Mariëlle Lensen HAC’63 29.40  4e Robin Nijholt AV Heerenveen 30.00 5e Wilma van Galen Wolvega 30.50

Informatie:

SV Friesland

Hofstraat 9
9079 MC
St. Jacobiparochie
0518-491363
info@svfriesland.nl

 

logo runningcenter

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

logo berenloop   logovlieland   Rechthoek 1