ZWEEDSE OVERWINNAAR  IN ZEER WARME MIDZOMERAVOND MARATHON DIEVER  MATTIAS EKMAN VARNAMO EN LYDIA DOORNBOS APPINGEDAM OP HET HOOGSTE PODIUM OP DE 42.2 KM.

Net als 4 jaar geleden rond deze datum toen ook de Midzomeravondmarathon werd georganiseerd was het zo warm dat werd besloten om nog een extra verzorgingspost in te zetten op het einde van het Studentenpad  zodat  de lange afstandlopers  konden beschikken over 4 posten op het 10 km lange parkoers via de Bosweg, Studentenpad, achter het Wildryck langs, Groningerweg, Hunebed  en Steenakkerweg, openluchttheater en de marathonners eerst 2 ronden door de wijk om op hun 42.2 km te komen. En na de finish bouillon, vruchtendrank, water, sponzen en fruit.

Nu werd het bijna tropisch 29 graden, weinig wind en het zou lang in de avond 27 graden blijven, een extra uitdaging voor de lopers en organisatie. Er waren ruim honderd vooraanmelding als daar nog eens 50 bijkomen was de organisatie St.Sport Promotie Diever en SV Friesland dik tevreden, het werden in totaal maar liefst 313 deelnemers.  70 x 1½ liters cocacola gingen door de kelen van de lopers nog meer water, vruchtendrank en thee, vele honderden sponzen werden er gebruikt weer gewassen en hergebruikt en netjes meegenomen van post naar post om daar weer een nieuwe frisse te krijgen of pakken uit de goed gevulde speciekuipen.  Onderweg kon men bij iedere post banaan en ontbijtkoek pakken als je honger had maar er was meer behoefte aan drinken. Bij enkele posten staat ook EHBO uit Diever en na de finish, maar ook de verzorgers weten wat ze moeten doen als er iemand zich niet meer goed voelt onderweg.

Je mocht ook je eigen drankjes inleveren en die werden op een aparte tafel gezet, een enkeling deed dat omdat de meesten wel wisten dat er genoeg onderweg werd aangeboden. De start was om 5.00 uur op Het Kasteel waar de familie accommodatie beschikbaar was voor inschrijven, verkleden douchen en een versnapering, de gehaktballen was een lekkernij die veel genuttigd werd na afloop. Een heel weiland was beschikbaar als parkeerplek ook kon dat in de droge bermen op Het Kasteel.

Om 5.00 uur de start, op 4 verschillende plaatsen op de Steenakkerweg, de ronde is precies 9900 meter dus de starts honderd meter uit elkaar en de marathons 2 ronden dorp komt men op de juiste afstand gemeten met het Jones Countersysteem. Fietsers van de FietsToerClubDiever voorop bij iedere groep. Fout lopen kon bijna niet de kalkpijlen op de grond en in de bomen gaven de route aan, toch zouden een paar gasten toch nog rechtdoor lopen richting Wateren omdat ze niet goed opletten en te druk met praten hadden. Je raakt natuurlijk ook niet uitgepraat over dit mooie gebied maar je moet wel op de pijlen letten.

Voor de jury aan de  finish de taak om iedereen handmatig te noteren en ook als ze een andere afstand hadden volbracht dan opgegeven, dat was aan het startnummer te zien. Het nieuwe team vrouwen wat de uitslagenverwerking op zich heeft genomen werkt uitstekend.  Het geluid was weer prima verzorgd door Christiaan Valk en ook hielp hij samen met Joop en Jippe om de start/finishboog op te zetten, de tent neer te zetten en verzorgingswagen in te richten voor de eindverzorging, een heel ervaren team die bijna iedere week klaar staan om deze  taak voor  SV Friesland uit te voeren. Jan Kooistra die in verband met zijn ziekte het wat rustiger aan moest doen had het nodige voorbereid werk al verzet en kon nu 5 uren genieten van de binnenkomende lopers  die hij feliciteerde met hun prestatie. Jammer dat favoriet Riekele Kobes na één ronde er mee stopte omdat hij niet tegen deze warmte kan, ook Jan Venhuizen stopte na 3 ronden en zo waren er veel meer, geen probleem beter stoppen dan je over de kop lopen en dat het genieten balen wordt.

SV Frieslandloper Sjoerd Slaaf uit Groningen volbracht zijn 993e marathon in 4.42.20 Hinke Schokker Eastermar was al de kerels voor op de 30 km in 2.06.01 Harma en Jan Wieringa Usquert liepen samen de 30 km in 4.10.51 zoon Eltjo was een uitstekende vrijwilliger bij het oprapen en aanreiken van de sponzen achter Wildryck. Anne Dirk Talsma Minnertsga finishte mooi binnen de lemiet in 4.58.18 De jonge Dennis Hoekstra Drachten liep zijn eerste marathon in 4.45.55 en werd door de gehele familie met gejuich in de armen gesloten na de finish.  

https://myalbum.com/album/8tQFbKiipAOO fotoreportage van Gea Scheuneman,

Voor komende dinsdag staat de 4e brinkloop op de agenda www.hardlopendnederland.nl  en volgende week zaterdag de Hoeve aan den Wegloop, ook de fietsvierdaagse is deze week. Er worden tropische temperaturen verwacht als het boven de 30 graden wordt organiseert de St.Sport Promotie Diever en de SV Friesland geen loop meer, maar bij iets lagere temperatuur wel omdat bij de brinkloop om de 1250 meter volop verzorging is en de Hoeve aan de Wegloop voor een groot deel door het bos gaat met veel schaduw en ook hier voldoende verzorging. Maar de loper beslist of hij/zij gaat deelnemen, boven de 30 graden beslist de organisatie om af te gelasten en meld dit op de hardloopkalender en facebook.

Uitslagen: 42.2 KM: 1e Mattias Ekman Värnamo 3.18.26 2e Michiel Huzen Nieuwleusen 3.25.35 3e Richard Evering Lonneker 3.26.30 4e Laurenz Boer Niekerk 3.30.00 5e Stoffer Havinga Thesinge 3.31.27 Vrouwen: 1e Lydia Doornbos Appingedam 3.55.37 2e Gerry Visser Borne 4.12.25  3e Mieke Hoefnagel Hoogeveen 4.38.16 4e Angela Schuillenkamp Winschoten 4.56.02

 30 KM: 1e Henri Harmsen Drachten 2.11.02 2e Henk de Groot Burgum 2.11.10 3e Henk Piek Drachten 2.26.51 4e Rick Liesting Deverter 2.31.40 5e Johan Wensink Klarenbeek 2.44.45 Vrouwen: 1e Hinke Schokker Eastermar 2.06.01 2e Nicole v.Jaarsveld Ijselstein 2.37.43  3e Sandra Medendorp Pesse 2.59.10 4e Iris v.Heesch Enschede 2.59.58 5e Gina Lamberts  Uplengen 3.14.49

20 KM: 1e Tim Baas Den Haag 1.19.27 2e AlbertJan de Haan Hoogeveen 1.24.15 3e Jerome Carba Hoogeveen 1.30.45 4e Mark Landman Willemsoord 1.33.19 5e Marcel v.Amstel Ketelhaven 1.33.21 Vrouwen: 1e Saskia Schutte Veessen 1.27.17 2e Marion Hofenk Epe 1.36.07 3e Mariëlle Schweickart Amsterdam 1.43.05 4e Marlies v.Amstel Ketelhaven 1.48.56 5e Laura Hak Alkmaar 1.50.37

10KM: 1e Stefan de Nekker Noordwolde 37.10 2e Melchior v.d.Pol Apeldoorn 38.45 3e Marco Leeverink Bolsward 40.03 4e GertJan Tichelaar Oldebroek 40.11 5e Teun HUnneman Wapse 43.10 Vrouwen: 1e Henriette Pepels Beilen 48.02 2e Jeanine Santing Wapse 53.38 3e Lucia v.d.Bijl Bolsward 54.17 4e Eveline Jonkers Schagen 54.38 5e Judith de Vries Nijland 55.52

Informatie:

SV Friesland

Hofstraat 9
9079 MC
St. Jacobiparochie
0518-491363
info@svfriesland.nl

runpoint zw 530logo berenloop   logovlieland   Rechthoek 1