13590280 1133990176639044 3079799897527383631 n 13619962 1134030913301637 291266629237059138 n

Vanmorgen zondag 10 juli is Wybren Visser uit Harlingen op 93 jarige leeftijd overleden.

Wybren is een bijzonder  lid van de St.-Jabuurtster hardloopvereniging, natuurlijk  dat hij 93 jaar is geworden maar ook dat hij tot zijn 90 e jaar nog steeds “hard” liep al was dat dan achter zijn super rollator met brede bandjes. De laatste jaren kon hij dat niet meer maar bleef nog wel de sponsoren bezoeken waar hij vele prijzen op kon halen voor de visserijdagenloop en deze in de verloting op startnummer deed.  Hij vond de JUMBO bereid voor al de deelnemers een tas met lekkers aan te bieden en dat al een paar jaar achtereen.

Wybren deed vroeger aan wielrennen maar op heel late leeftijd begon hij met hardlopen, zijn dochter Fenny was al vele jaren lid van de Sportvereniging Friesland en ook hij sloot zich aan bij deze grote hardloopfamilie. Veel oudere mensen verruilden hun hardloopschoenen voor pantoffels maar Wybren niet hij bleef tot zijn 90e jaar actief, al liep hij natuurlijk niet meer hard maar hij was altijd van de party. Topen het niet meer zo best ging met lopen en hij een paar keer in het ziekenhuis belande door lichamelijke ongemakken nam zijn sportvriend Herman Geritz uit Midlum, zelf verpleger bij de Beuckelaar in St.-Anna, hem wel mee naar de Hoeve aan den Weglopen in Oude Willem maar ook naar andere lopen waar hij contact bleef houden met zijn sportvrienden. 

Meestal was Wybren de oudste deelnemer en liep voor zijn leeftijd altijd heel goed, toen hij met de rollator ging lopen na een ziekenhuisopname hebben we hem gevraagd zonder startnummer te gaan lopen omdat anders mensen zouden denken dat hij verdwaald was hij mocht van ons altijd een alternatieve route lopen dan werd hij niet ondersteboven gelopen door de meute lopers. Vroeger hadden we Douwe Kleefstra, die mocht altijd een uur eerder starten en kwam zo mooi tussen de andere lopers weer binnen. Ook die is totdat het niet meer ging blijven hardlopen tot ruim in de 80

Jammer dat we na Dirk van Zon en Jan Jorna nu ook afscheid moeten nemen van Wybren Visser in Harlingen, we wensen de familie, vrienden en kennissen sterkte toe met dit verlies, al is hij dan 93 jaar geworden, velen halen dat niet, missen willen we elkaar niet maar ook ons einde komt onherroepelijk al weten de meesten van ons gelukkig niet wanneer.  

 

Jan kooistra

Secretaris/organisator

Sv friesland

Informatie:

SV Friesland

Hofstraat 9
9079 MC
St. Jacobiparochie
0518-491363
info@svfriesland.nl

 

logo runningcenter

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

logo berenloop   logovlieland   Rechthoek 1