Dinsdag de 5e augustus  was het beter weer om te hardlopen dan de vorige edities toen het te warm was. Nu rond de 22 graden maar wel donkere luchten boven het mekka van de loopsport in Drenthe.

9 keer organiseren de St.Sport Promotie Diever en de SV Friesland uit Sint-Jabik de Brinklopen over 2½-5-10 km. Dit op een klinkerparkoers in het centrum met veel bochtenwerk   en op iedere hoek staat een verkeersregelaar die het verkeer wat er bijna niet is te regelen en de lopers aan te moedigen. Bij de doorkomst van 1250 meter wordt hun water en een spons aangereikt. Dank zij deze service komen er ondanks het warme weer nog genoeg lopers naar Diever om aan deze gezellige loop mee te doen. De meeste lopers komen uit drenthe of van de campings van de sv friesland zie je ook geregeld lopers die speciaal naar Diever komen om te lopen en er een gezellige avond van te maken. Ze konden ook kiezen deze avond voor de Switterun in Buitenpost. Wielerliefhebbers waren in Surhuisterveen.

Toch 124 deelnemers aan de start, 22 op de 10 km, 77 op de 5 km en 25 op de 2½ km.  Een mooie groep met hierbij de 84 jarige Berend Schreuder deze liep tussen de jongeren in waarvan één zelfs 80 jaar jonger was dan hij. Iedereen mag voor zijn afstand kiezen, gaat het lekker mag je zelfs doorlopen voor een langere afstand, wil het niet dan stop je gewoon. Naar je lichaam luisteren is hier het motto, niet forceren

Immmy-Auck Kersbergen uit Wommels heeft het parkoersrecord op haar naam staan op de 10 km in 35.58 gelopen op 30-07-2013, deze avond kwam ze om te proberen een nieuw record op de 5 km neer te zetten, na een blessuretijd gaat het weer steeds beter en zie ze verbeterde de tijd van Yasmin Hillebrink uit Groningen die 17.43 had staan en liep 17.34 nieuw seizoenrecord. Het parkoersrecord van Mariska Kramer blijft staan op 16.42 gelopen op 9-08-2011. Mariska en Yvonne Kassenberg hadden ook last van en blessure maar zijn ook weer goed bezig, of we ze in Diever dit jaar aan de start zien is afwachten. Trainer Jelle Luinstra komt meestal twee keer naar de Brinklopen is al één keer geweest  dit jaar, afwachten dus. 

Erik Verdoorn uit Leeuwarden was de snelste deze avond op de 10 km 38.00 plaatsgenoot Sjaak v.Leeuwen was de snelste op de 5 km achter Immy-Auck  in 17.44 Frank Driessen uit Groningen won de 2½ km in 9.02 zie voor de volledige uitslagen op www.dieversportief.nl en www.svfriesland.nl

Bert Timmer uit Smilde maakte een fotoreportage van deze Brinkloop , Rinus Mos één van de vrijwilligers gaf het startschot. Volgende week weer een Brinkloop.

Al de deelnemers werden uitgenodigd om komende zaterdag deel te nemen aan de Hoeve aan den Wegloop in Oude Willem. Start 11.00 uur vanaf de camping Hoeve aan den Weg waar men in de eetboerderij De Hoeve kan inschrijven voor 3-6-8-10-16-21 km. zie www.hoeveaandenweg.nl 

 

 

Informatie:

SV Friesland

Hofstraat 9
9079 MC
St. Jacobiparochie
0518-491363
info@svfriesland.nl

runpoint zw 530logo berenloop   logovlieland   Rechthoek 1