De organisatie van de Ee-loop in Britsum moest woensdag alle zeilen bijzetten om deze loop te organiseren. SV Friesland geeft de looproutes aan met witkalk, wat na enkele regenbuien oplost. Men werkt liever niet met bordjes omdat uit ervaring blijkt dat deze vaak worden weggehaald of omgedraaid.

Nadat de pijlen waren geplaatst brak er een geweldige onweersbui los tussen Leeuwarden en Stiens, hierdoor verdwenen enkele uren voor de start de meeste pijlen van de weg. Door een voorfietser voorop te sturen die de pijlen opnieuw plaatste lukte het de organisatie om bijna alle lopers op het goede pad te laten lopen. Toch raakte een enkeling nog in de war van de vele pijlen, er stonden nog oude pijlen van een ander evenement die met andere verf waren geplaatst en niet oplossen. Ook was het parkoers iets anders dan voorgaande jaren, met de bedoeling om de 10 Engelse Mijlen (ruim 16 km) vol te maken. Dat werd nu teniet gedaan omdat door de vele regenbuien het sportveld in Britsum niet te belopen was en de afstand net als voorgaande jaren weer net geen 16 km was.

Jan Scheffer gaf om 19.00 uur het startschot voor 148 deelnemers, een 50 tal minder dan vorig jaar, maar toch een mooi aantal voor zo?n woensdagavondloop. Samen met zijn dochter Irma verzorgde Jan de tijdnotering en assisteerde Hennie hun bij de eindverzorging met fruit, bouillon, thee en sportdrank. Eelco Hoogeveen uit Blija spaarde zich deze dag voor de halve marathon in Appelscha die LSV Invictus en SV Friesland komende zaterdag organiseren. Hij hielp Jan Kooistra bij de verzorging onderweg, bij de familie de Vries op de Vierkantsdijk was ook verzorging.

Anton Wijkhuijs was de voorfietser en kon ook nog wat foto?s maken van de koplopers op de 16 km. Door de grote drukte bij de finish werd trainer Sjouke Touber als verkeersregelaar aangesteld. Het bleef deze avond droog en was het prima w??r om te hardlopen.

Judith van der Meer:

"Gisteravond heerlijk gelopen, mooie route, goed loopweer en prachtige wolkenpartijen! En heb een goede tijd gelopen  kleine 16 KM in 1.09.55. Bedankt voor het mooie en lekkere pakket. (aangeboden door Gjald) Het lijkt wel kerst! Nogmaals Bedankt! "

Nadat iedereen gefinisht was kon Jan Kooistra de prijzen uitreiken in het dorpshuis Britsenburgh. Bij deze loop krijgt de eerste van de 10 km. Erik Bakker en Bettie Agricola en de snelsten van de 16 km Albert v.d.Ziel en Judith v.d.Meer een grote doos levensmiddelen beschikbaar gesteld door het management adviesbureau GJALD uit Drachten.

De winnaars:

Albert v.d.Ziel uit Berlikum won de 15.8 km in 57.47 voor Sieds Wiersma Drachten 1.00.06 en Otto de Boer Leeuwarden 1.00.07 John Sloot Leeuwarden 1.01.45 en Jasper Keizer St.Annaparochie 1.01.55

Snelste vrouw was Judith v.d.Meer Dronrijp 1.09.57 voor Betty Osinga Leeuwarden 1.17.03 en Coby Bouma Franeker 1.17.36

De 10.1 km werd gewonnen door Erik Bakker Oosterbierum 40.57 voor Matthijs Lusthof Sneek 42.06 Bert Suichies Britsum 42.11 Simon Regnerus Marrum 43.20 Lammert Wolters Drachten 43.21

Snelste vrouw Bettie Agricola Goingarijp 44.57 voor Berber Rijpstra Stiens 52.08 en Anke Peterson Leeuwarden 53.21

Henk Hoekman Leeuwarden was de snelste op de 3.8 km in 13.52 voor Klaas Werkhoven Franeker 14.31 en Dirk Muizer Leeuwarden 14.40

Snelste vrouw Jannie Hiemstra Leeuwarden 22.30 voor Astrid Harms Stiens 22.36 en Miranda Zwiggelaar Tzum 23.20


Informatie:

SV Friesland

Hofstraat 9
9079 MC
St. Jacobiparochie
0518-491363
info@svfriesland.nl