Hoofd menu

 WARME 6e HOEVE AAN DEN WEGLOOP OUDE WILLEM. 

De laatste Hoeve aan den wegloop in Oude Willem moest de organisator SV Friesland een kwartier uitstellen omdat lopers door de wegomlegging te laat arriveerden bij camping/eetcafé Hoeve aan den weg in Oude Willem.

Een warme editie met minder deelnemers dacht men door grote loopevenementen in Groningen, Eelde en Sneek en Trails en twee triatlons , keuze genoeg dus. Maar toch stonden er nog  75 deelnemers aan de starts en dat is leuk voor de organisatie die op nog minder had gerekend.

Josefien en Jan werden door sportvrienden uit Hoogezand en Zweeloo in de bloementjes gezet en bedankt voor hun inzet deze vakantieweken waarin ze iedere week een loop op de camping organiseerden met gemiddeld 134 deelnemers aan de start.

De meesten kozen deze zondag, de andere lopen waren op zaterdag, voor de 10.3 km ook de mooiste route. Toch waren er ook die twee grote ronden liepen, de temperatuur viel mee en dank zij de waterposten onderweg was het nog wel te doen.

De paardenbijters hadden het voorzien op starter en tijdschrijver Wijtse Breidenbach hij werd  meerdere malen gestoken en ook achter zijn oor waar een hele dikte ontstond. Niet leuk voor een vrijwilliger die het druk heeft met noteren en niet het ongedierte op tijd kon verwijderen. 

In het bos had men dit keer niet last van vliegjes dus was het genieten van de prachtige omgeving met poelen, meertjes, bos heide en schotse hooglanden en een grote groep paarden die daar vrij rondlopen in de natuur.

Toli Schanssema maakte weer een fotoreportage  http://hardlopenmettoli.blogspot.nl/  

De  volgende loop die SV Friesland organiseert is donderdag 3 september  de EE-loop in Britsum en zaterdag 5 september de v.d.Veen & Kromhout Run  in Appelscha samen met LSV Invictus. 

UITSLAGEN:

 20.6 km: 1e Siem Hiemstra Appelscha 1.28.15 Jan-Harm Schippers Harkema 1.33.40 3e Meine Hoitsma Kollum 1.40.34 4e Tonnie Schokker De Blesse 1.38.17 5e Wim Jona Biddingshuizen 1.42.16 Vrouwen: 1e Martine v.d.Veen Dwingeloo 1.51.40 2e Adrie Hartholt Appelscha 1.58.15 3e Anke Peterson Leeuwarden 2.11.06

16.2km:1e Evert Bisschop Koekange 1.16.42 2e Johan v.Noordenburg Jubbega 1.23.07 3e Pieter v.Dijk Heerenveen 1.24.02 4e Mans Veldsink Dedemsvaart 1.38.47  5e Wiep Kuipers Gorredijk 1.44.10 Vrouwen: 1e Mattie de Boer Joure 1.44.10  2e Marja v.d.Werf-Zoer Joure 1.39.39 3e Joke Cremer Gorredijk 1.53.37 4e Harma Kooi-Wieringa Usquert 2.02.17 

10.3 km: 1e Cor Ton Waskemeer 40.15  2e Marten Oosterkamp Bontebok 43.31  3e Chris Draijer Oudega 44.19 4e Jappie Doller Waskemeer 44.32 5e Martin v.d.Bijllaardt Zoetermeer 48.54  Vrouwen: 1e Lenie Hoogweg Zoetermeer 57.21  2e Tiny Wouda Kollum 59.29  3e Jolanda Talen De Wijk 1.00.23 4e Alie Kuipers Gorredijk 1.01.44 5e Jetske Oenema Heerenveen 1.03.27

8.2 km: 1e Koert v.Buuren Diever 33.48  2e Jan Roeles Beilen 36.35  3e Jan Uiterwijk Mildam 36.47  4e Kees Visser De Knipe 40.36 5e Cor Wijnja Heerenveen 42.57  Vrouwen: 1e Adri Sluis Mildam 45.14 2e Ytje Holtrop Joure 58.41 

6 km: 1e Alfred Ubels Steggerda 27.47  2e Jippe Jongsma Gorredijk 31.17  3e Eltjo Kooi Usquert 34.58 4e Niek Verhoeff Meppel 35.14 5e Egbert Geertsma Groningen 35.27 

3 km: 1e Kay v.Buuren Diever 13.35 2e Tanja Mud Leeuwarden 17.43